Пуканки
Влез

Си ја заворавив лозинката!

Latest topics
» Ми треба совет околу телефон
Пет Јун 08 2012, 11:59 by Kokta

» Купување од САД
Чет Дек 15 2011, 00:51 by Tapco

» итно
Нед Јан 10 2010, 02:14 by Kokta

» Денес станав у...
Нед Ное 15 2009, 02:30 by Manakence_SK

» Добродојдовте повелете претставете се!!!!
Саб Окт 10 2009, 20:02 by S@T@

» Александре Пато потпиша за Лондонскиот гигант Челзи
Саб Окт 10 2009, 20:01 by S@T@

» Преку Смајли Покажете Како Сте Моментално Расположени
Саб Окт 03 2009, 14:55 by Vampo

» Што се според вас ПАПУЧАРИ
Саб Окт 03 2009, 01:30 by Manakence_SK

» Hardware и све во врска со него
Саб Окт 03 2009, 01:09 by RIC77

» Прашања, совети, проблеми околу и во врска со автомобилите!!
Саб Окт 03 2009, 01:07 by RIC77

» Новото Поскапување на горивото
Пет Окт 02 2009, 22:25 by RIC77

» Најинтересни вицови :))
Пет Окт 02 2009, 17:42 by Manakence_SK

» Совети и трикови за вашиот компјутер
Пет Окт 02 2009, 02:51 by RIC77

» Интересни Слики
Чет Окт 01 2009, 22:08 by Kokta

» Последна Примена Порака
Вто Aвг 04 2009, 10:10 by Mihe-Iron Maiden

» продолжи ја реченицата
Нед Jул 19 2009, 20:34 by Ficmkd

» Што јадам/пијам сега кога седам на компјутер
Пет Jул 17 2009, 12:21 by Mihe-Iron Maiden

» Текстови од вашите најдобри песни
Пон Jул 13 2009, 23:10 by Mihe-Iron Maiden

» Клипови
Нед Jул 12 2009, 15:26 by Maja

» На Буквата, на буквата ..
Нед Jул 12 2009, 12:18 by Ficmkd

Top posters
Manakence_SK (666)
 
Ficmkd (391)
 
Vampo (334)
 
Maja (271)
 
Admin (198)
 
Mihe-Iron Maiden (197)
 
fraerce (164)
 
Dekoman (79)
 
NenoDimovski (26)
 
Djigi (22)
 


Што е за вас фраер

Go down

Што е за вас фраер

Пишување by Manakence_SK on Нед Мај 24 2009, 19:51

Што според вас е фраер/ка

_________________
avatar
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 30
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е за вас фраер

Пишување by fraerce on Нед Мај 24 2009, 19:57

Пааааааааааааааа, кажувам од машка гледна точка.
Фраер е личност што секогаш се грижи за својот физички изглед, начинот на облекување (кој не мора да е тренд или од некоја позната марка, важно комбинацијата од парчиња облека да ми одговарат на фигурата), да има модни додатоци, како саат, ланче, кајш, да може да прави моабет за секоја тема, а притоа да не замара. И најважното за на крај, да е добар по карактер. Колку да го има ова претходното, ама ако нема карактер..... Тешко дека некој ке сака да е во негово присуство
avatar
fraerce
форум newbie
форум newbie

Број на мислења : 164
Join date : 2009-05-13
Age : 31
Местолокација : Во Жолто Комбе

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е за вас фраер

Пишување by Ficmkd on Пон Мај 25 2009, 22:23

Штотуку ме опиша мене... Razz

_________________
People are born ignorant not Stupid. Theu are made stupid by education...
Problem in world is that Stupid people are cocksure and smart people full of doubt…???
People who know me see me as an ass, treat me as an ass.
avatar
Ficmkd
Ѕвероштина
Ѕвероштина

Број на мислења : 391
Join date : 2009-05-05
Age : 27
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е за вас фраер

Пишување by Admin on Сре Мај 27 2009, 17:48

fraerce напиша:Пааааааааааааааа, кажувам од машка гледна точка.
Фраер е личност што секогаш се грижи за својот физички изглед, начинот на облекување (кој не мора да е тренд или од некоја позната марка, важно комбинацијата од парчиња облека да ми одговарат на фигурата), да има модни додатоци, како саат, ланче, кајш, да може да прави моабет за секоја тема, а притоа да не замара. И најважното за на крај, да е добар по карактер. Колку да го има ова претходното, ама ако нема карактер..... Тешко дека некој ке сака да е во негово присуство

се сложувам!!!

_________________
avatar
Admin
Администратор
Администратор

Број на мислења : 198
Join date : 2009-04-25
Age : 29
Местолокација : Skopje

http://pukanki.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е за вас фраер

Пишување by fraerce on Сре Јун 10 2009, 14:29

Ficmkd напиша:Штотуку ме опиша мене... Razz

cheers cheers cheers cheers cheers cheers
avatar
fraerce
форум newbie
форум newbie

Број на мислења : 164
Join date : 2009-05-13
Age : 31
Местолокација : Во Жолто Комбе

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е за вас фраер

Пишување by Vampo on Сре Јун 10 2009, 15:44

сељачина и фраер не е исто...кај нас во мкд се повеќе првото а не значи дека нема и фраери...Под „фраер“ подразбирам дечко кој е интересен среден понашање на ниво културен и со својот стил ги плени жените...Фраер не си ако пушташ турбо фолк на рекорд или да го дигаш на едно тркало моторот од 1500 кубика исто фраер не е некој ако се дрогира и се тепа и слично...За фраер треба да има карактер па се друго

_________________
avatar
Vampo
Admin CEO
Admin CEO

Број на мислења : 334
Join date : 2009-05-05
Age : 33
Местолокација : сегде само дома не

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е за вас фраер

Пишување by Manakence_SK on Сре Јун 10 2009, 15:55

Vampo напиша:сељачина и фраер не е исто...кај нас во мкд се повеќе првото а не значи дека нема и фраери...Под „фраер“ подразбирам дечко кој е интересен среден понашање на ниво културен и со својот стил ги плени жените...Фраер не си ако пушташ турбо фолк на рекорд или да го дигаш на едно тркало моторот од 1500 кубика исто фраер не е некој ако се дрогира и се тепа и слично...За фраер треба да има карактер па се друго

cheers cheers cheers cheers cheers

_________________
avatar
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 30
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е за вас фраер

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот