Пуканки
Влез

Си ја заворавив лозинката!

Latest topics
» Ми треба совет околу телефон
Пет Јун 08 2012, 11:59 by Kokta

» Купување од САД
Чет Дек 15 2011, 00:51 by Tapco

» итно
Нед Јан 10 2010, 02:14 by Kokta

» Денес станав у...
Нед Ное 15 2009, 02:30 by Manakence_SK

» Добродојдовте повелете претставете се!!!!
Саб Окт 10 2009, 20:02 by S@T@

» Александре Пато потпиша за Лондонскиот гигант Челзи
Саб Окт 10 2009, 20:01 by S@T@

» Преку Смајли Покажете Како Сте Моментално Расположени
Саб Окт 03 2009, 14:55 by Vampo

» Што се според вас ПАПУЧАРИ
Саб Окт 03 2009, 01:30 by Manakence_SK

» Hardware и све во врска со него
Саб Окт 03 2009, 01:09 by RIC77

» Прашања, совети, проблеми околу и во врска со автомобилите!!
Саб Окт 03 2009, 01:07 by RIC77

» Новото Поскапување на горивото
Пет Окт 02 2009, 22:25 by RIC77

» Најинтересни вицови :))
Пет Окт 02 2009, 17:42 by Manakence_SK

» Совети и трикови за вашиот компјутер
Пет Окт 02 2009, 02:51 by RIC77

» Интересни Слики
Чет Окт 01 2009, 22:08 by Kokta

» Последна Примена Порака
Вто Aвг 04 2009, 10:10 by Mihe-Iron Maiden

» продолжи ја реченицата
Нед Jул 19 2009, 20:34 by Ficmkd

» Што јадам/пијам сега кога седам на компјутер
Пет Jул 17 2009, 12:21 by Mihe-Iron Maiden

» Текстови од вашите најдобри песни
Пон Jул 13 2009, 23:10 by Mihe-Iron Maiden

» Клипови
Нед Jул 12 2009, 15:26 by Maja

» На Буквата, на буквата ..
Нед Jул 12 2009, 12:18 by Ficmkd

Top posters
Manakence_SK (666)
 
Ficmkd (391)
 
Vampo (334)
 
Maja (271)
 
Admin (198)
 
Mihe-Iron Maiden (197)
 
fraerce (164)
 
Dekoman (79)
 
NenoDimovski (26)
 
Djigi (22)
 


Манчестер попушти - Роналдо оди во Реал!

Go down

Манчестер попушти - Роналдо оди во Реал!

Пишување by Manakence_SK on Чет Јун 11 2009, 14:30

Иако Алекс Фергусон изјавил дека на Реал не би му продал ни вирус, а камоли Кристијано Роналдо, сепак тоа не се случило. Sky News јавува дека Манчестер Јунајтед ја прифатил понудата на Реал Мадрид за трансферот на Кристијано Роналдо вреден рекордни 80 милиони фунти.


Дека навистина дошло до овој трансфер службено било потврдено и на официјалната веб страница на Манчестер Јунајтед на која било напишано дека самиот Португалец барал селење во клубот за кој навивал како дете.

По разговорите со неговите застапници од на Реал му било дадено зелено светло за разговор со Роналдо, а се очекува дека сите детали ќе бидат обелоденети до 30-ти овој месец, односно се чека на Роналдо кој моментално е на одмор во Лос Анџелес.

Реал го посакува Роналдо веќе подолго време, но до сега никако не можеле да воспостават разбирање со Old Trafford.

Флорентино Перез, новиот-стар претседател својата нова ера во Реал ја започнал на најдобриот можен начин - исполнување на ветувањето кое го дал пред доаѓањето на чело на 'кралскиот клуб'. Кака веќе потпишал, а сега на ред дошол и Роналдо.

Во меѓувреме од Реал изјавиле дека се откажуваат од Френк Рибери, односно дека ништо не е решено во врска со Дејвид Виле.

Извор:www.tocka.com.mk

_________________
avatar
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 30
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Re: Манчестер попушти - Роналдо оди во Реал!

Пишување by Vampo on Чет Јун 11 2009, 19:19

Леј шо се курчат овие Реал толку бе кај Кака го купија сеа и овој неписмениов Роналдо ...ц ц ц..Искрено повеќе ми е криво за Кака беше икона у Милан а сеа незнам шо ке се деси со клубот али со оглед на тоа дека е клуб со долга историја и искуство би требало да најдат нова ѕвезда дури и подобра од Кака (ако воопшто постои таква)

_________________
avatar
Vampo
Admin CEO
Admin CEO

Број на мислења : 334
Join date : 2009-05-05
Age : 33
Местолокација : сегде само дома не

Вратете се на почетокот Go down

Re: Манчестер попушти - Роналдо оди во Реал!

Пишување by Manakence_SK on Чет Јун 11 2009, 19:22

Абе фудбал гледам онака, не навивам за никого, па ако одлучиле така значи имаат некоја добра причина, нивната администрација не се деца како нашиве, па да играат играчки

_________________
avatar
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 30
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Re: Манчестер попушти - Роналдо оди во Реал!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот