Пуканки
Влез

Си ја заворавив лозинката!

Latest topics
» Ми треба совет околу телефон
Пет Јун 08 2012, 11:59 by Kokta

» Купување од САД
Чет Дек 15 2011, 00:51 by Tapco

» итно
Нед Јан 10 2010, 02:14 by Kokta

» Денес станав у...
Нед Ное 15 2009, 02:30 by Manakence_SK

» Добродојдовте повелете претставете се!!!!
Саб Окт 10 2009, 20:02 by S@T@

» Александре Пато потпиша за Лондонскиот гигант Челзи
Саб Окт 10 2009, 20:01 by S@T@

» Преку Смајли Покажете Како Сте Моментално Расположени
Саб Окт 03 2009, 14:55 by Vampo

» Што се според вас ПАПУЧАРИ
Саб Окт 03 2009, 01:30 by Manakence_SK

» Hardware и све во врска со него
Саб Окт 03 2009, 01:09 by RIC77

» Прашања, совети, проблеми околу и во врска со автомобилите!!
Саб Окт 03 2009, 01:07 by RIC77

» Новото Поскапување на горивото
Пет Окт 02 2009, 22:25 by RIC77

» Најинтересни вицови :))
Пет Окт 02 2009, 17:42 by Manakence_SK

» Совети и трикови за вашиот компјутер
Пет Окт 02 2009, 02:51 by RIC77

» Интересни Слики
Чет Окт 01 2009, 22:08 by Kokta

» Последна Примена Порака
Вто Aвг 04 2009, 10:10 by Mihe-Iron Maiden

» продолжи ја реченицата
Нед Jул 19 2009, 20:34 by Ficmkd

» Што јадам/пијам сега кога седам на компјутер
Пет Jул 17 2009, 12:21 by Mihe-Iron Maiden

» Текстови од вашите најдобри песни
Пон Jул 13 2009, 23:10 by Mihe-Iron Maiden

» Клипови
Нед Jул 12 2009, 15:26 by Maja

» На Буквата, на буквата ..
Нед Jул 12 2009, 12:18 by Ficmkd

Top posters
Manakence_SK (666)
 
Ficmkd (391)
 
Vampo (334)
 
Maja (271)
 
Admin (198)
 
Mihe-Iron Maiden (197)
 
fraerce (164)
 
Dekoman (79)
 
NenoDimovski (26)
 
Djigi (22)
 


Роналдо ќе носи дрес со број 9 или 10 во Реал Роналдо ќе носи дрес со број 9 или 10 во Реал

Go down

Роналдо ќе носи дрес со број 9 или 10 во Реал Роналдо ќе носи дрес со број 9 или 10 во Реал

Пишување by Manakence_SK on Пон Јун 22 2009, 15:57

Она што е битно кога бројките се во прашање, по астрономскиот трансфер на Кристијано Роналдо во Реал е тоа кој број на дрес ќе носи португалецот во новиот тим. Единствено е нејасно кој од овие две бројки ќе бидат на неговиот грб, откако неговата омилена 7-ка припаѓа на капитенот Раул.


Според некои шпекулации, Роналдо собрал храброст и да ја побара 7-ката (истиот број кој го носеше во Јунајтед), но многу е веројатно дека од тоа нема да има ништо бидејќи би предизвикало вистински земјотрес меѓу останатите фудбалери во тимот, особено тие што се малку повеќе време во клубот.

За тоа колку Раул е икона во Реал не треба да се трошат зборови.

Извор: PENAL.COM.MK

_________________
avatar
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 30
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Re: Роналдо ќе носи дрес со број 9 или 10 во Реал Роналдо ќе носи дрес со број 9 или 10 во Реал

Пишување by Vampo on Нед Јун 28 2009, 03:49

Абе доаѓа таму и одма се праи газда...Ме нервира еј, јес да е добар али Кака е 10 пати боље а 1000000 пати поскромен од овој фалипрдлово и више готово му удри славата у глава сезонава нигде ќе го нема!!

_________________
avatar
Vampo
Admin CEO
Admin CEO

Број на мислења : 334
Join date : 2009-05-05
Age : 33
Местолокација : сегде само дома не

Вратете се на почетокот Go down

Re: Роналдо ќе носи дрес со број 9 или 10 во Реал Роналдо ќе носи дрес со број 9 или 10 во Реал

Пишување by Mihe-Iron Maiden on Нед Јун 28 2009, 16:24

заеби роналдо навивај за Челзи!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
avatar
Mihe-Iron Maiden
форум newbie
форум newbie

Број на мислења : 197
Join date : 2009-05-27
Age : 22
Местолокација : Кисела Вода,Населба О_о

Вратете се на почетокот Go down

Re: Роналдо ќе носи дрес со број 9 или 10 во Реал Роналдо ќе носи дрес со број 9 или 10 во Реал

Пишување by Maja on Пон Јун 29 2009, 03:49

јас ги сакам кака и платон ...
avatar
Maja
златото на Vampo
златото на Vampo

Број на мислења : 271
Join date : 2009-05-05
Age : 32
Местолокација : дома :)

Вратете се на почетокот Go down

Re: Роналдо ќе носи дрес со број 9 или 10 во Реал Роналдо ќе носи дрес со број 9 или 10 во Реал

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот