Пуканки
Влез

Си ја заворавив лозинката!

Latest topics
» Ми треба совет околу телефон
Пет Јун 08 2012, 11:59 by Kokta

» Купување од САД
Чет Дек 15 2011, 00:51 by Tapco

» итно
Нед Јан 10 2010, 02:14 by Kokta

» Денес станав у...
Нед Ное 15 2009, 02:30 by Manakence_SK

» Добродојдовте повелете претставете се!!!!
Саб Окт 10 2009, 20:02 by S@T@

» Александре Пато потпиша за Лондонскиот гигант Челзи
Саб Окт 10 2009, 20:01 by S@T@

» Преку Смајли Покажете Како Сте Моментално Расположени
Саб Окт 03 2009, 14:55 by Vampo

» Што се според вас ПАПУЧАРИ
Саб Окт 03 2009, 01:30 by Manakence_SK

» Hardware и све во врска со него
Саб Окт 03 2009, 01:09 by RIC77

» Прашања, совети, проблеми околу и во врска со автомобилите!!
Саб Окт 03 2009, 01:07 by RIC77

» Новото Поскапување на горивото
Пет Окт 02 2009, 22:25 by RIC77

» Најинтересни вицови :))
Пет Окт 02 2009, 17:42 by Manakence_SK

» Совети и трикови за вашиот компјутер
Пет Окт 02 2009, 02:51 by RIC77

» Интересни Слики
Чет Окт 01 2009, 22:08 by Kokta

» Последна Примена Порака
Вто Aвг 04 2009, 10:10 by Mihe-Iron Maiden

» продолжи ја реченицата
Нед Jул 19 2009, 20:34 by Ficmkd

» Што јадам/пијам сега кога седам на компјутер
Пет Jул 17 2009, 12:21 by Mihe-Iron Maiden

» Текстови од вашите најдобри песни
Пон Jул 13 2009, 23:10 by Mihe-Iron Maiden

» Клипови
Нед Jул 12 2009, 15:26 by Maja

» На Буквата, на буквата ..
Нед Jул 12 2009, 12:18 by Ficmkd

Top posters
Manakence_SK (666)
 
Ficmkd (391)
 
Vampo (334)
 
Maja (271)
 
Admin (198)
 
Mihe-Iron Maiden (197)
 
fraerce (164)
 
Dekoman (79)
 
NenoDimovski (26)
 
Djigi (22)
 


Дајте му наредба на членот под Вас

Go down

Дајте му наредба на членот под Вас

Пишување by Manakence_SK on Сре Јун 24 2009, 19:07

Играта оди вака:


На членот кој после вас ќе пишува, му давате наредба, нешто да направи

На пример, тоа може да биде, стих од песна, дефиниција, да ја цитира својата последна приватна порака, да ве опиши со свои зборови....

Како што е редот, јас ќе почнам прв

Членот под мене да ја напиши првата строфа од Ленка-Кочо Рацин

_________________
avatar
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 30
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дајте му наредба на членот под Вас

Пишување by fraerce on Чет Јун 25 2009, 01:35

Откако Ленка остави
кошула тенка ленена
недовезена на разбој
и на наломи отиде
тутун да реди в монопол –
лицето и` се измени
веѓите паднаја надолу
и усти свија кораво.
Не беше Ленка родена
за тија пусти тутуни!
Тутуни – жолти отрови
за гради – китки розови.

За членот под мене..... Да ми најде рецепт, како се прави пица Маргарита
avatar
fraerce
форум newbie
форум newbie

Број на мислења : 164
Join date : 2009-05-13
Age : 31
Местолокација : Во Жолто Комбе

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дајте му наредба на членот под Вас

Пишување by Ficmkd on Чет Јун 25 2009, 09:42

Put the flour, yeast and salt into a food processor, and with the motor running add warm water to make a soft dough that sticks together(about 1¼ cups).
Keep the processing working for about 45 seconds, adding a little water if the mixture is too dry or a little flour if it’s a bit sticky.
Transfer the dough to a lightly oiled bowl, preferably the same temperature as the dough. Shape it into a ball and cover the bowl with a clean t-towel or cling film and leave it to rise for about an hour at room temperature.
Preheat the oven to its highest temperature.
Divide the dough into 4 pieces and shape into balls, leave on a floured work surface for another 15 minutes.
Now you can use your hand or a rolling pin and roll the balls out into 25cm circles leaving the edges slightly higher than the center. It’s a good idea to do this on the tray or flat that you’ll be baking in on.
Cover the top gently with olive oil, if you press too hard you’ll make the dough stick to the tin and it may burn.
Add the ¼ cup tomatoes spreading them out gently and evenly with the back of a spoon.
Season with salt and cover with 100g mozzarella cheese and arrange four basil leaves on the top.
Put in the preheated oven and cook for about 5 minutes until the top is crispy and the mozzarella is bubbling.

На англиски е дека ме мрзеше да преведувам ама ќе разбереш... и башка не ти требаат состојките дека рецептата ја побара....

За членот под мене.... Најди слика од Абсинт

_________________
People are born ignorant not Stupid. Theu are made stupid by education...
Problem in world is that Stupid people are cocksure and smart people full of doubt…???
People who know me see me as an ass, treat me as an ass.
avatar
Ficmkd
Ѕвероштина
Ѕвероштина

Број на мислења : 391
Join date : 2009-05-05
Age : 27
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дајте му наредба на членот под Вас

Пишување by Manakence_SK on Чет Јун 25 2009, 10:50

Ако мислиме за зелената самовила еве слика:


Тој под мене нека ја каже најголемата лага што ја има кажано до сега

_________________
avatar
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 30
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дајте му наредба на членот под Вас

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот