Пуканки
Влез

Си ја заворавив лозинката!

Latest topics
» Ми треба совет околу телефон
Пет Јун 08 2012, 11:59 by Kokta

» Купување од САД
Чет Дек 15 2011, 00:51 by Tapco

» итно
Нед Јан 10 2010, 02:14 by Kokta

» Денес станав у...
Нед Ное 15 2009, 02:30 by Manakence_SK

» Добродојдовте повелете претставете се!!!!
Саб Окт 10 2009, 20:02 by S@T@

» Александре Пато потпиша за Лондонскиот гигант Челзи
Саб Окт 10 2009, 20:01 by S@T@

» Преку Смајли Покажете Како Сте Моментално Расположени
Саб Окт 03 2009, 14:55 by Vampo

» Што се според вас ПАПУЧАРИ
Саб Окт 03 2009, 01:30 by Manakence_SK

» Hardware и све во врска со него
Саб Окт 03 2009, 01:09 by RIC77

» Прашања, совети, проблеми околу и во врска со автомобилите!!
Саб Окт 03 2009, 01:07 by RIC77

» Новото Поскапување на горивото
Пет Окт 02 2009, 22:25 by RIC77

» Најинтересни вицови :))
Пет Окт 02 2009, 17:42 by Manakence_SK

» Совети и трикови за вашиот компјутер
Пет Окт 02 2009, 02:51 by RIC77

» Интересни Слики
Чет Окт 01 2009, 22:08 by Kokta

» Последна Примена Порака
Вто Aвг 04 2009, 10:10 by Mihe-Iron Maiden

» продолжи ја реченицата
Нед Jул 19 2009, 20:34 by Ficmkd

» Што јадам/пијам сега кога седам на компјутер
Пет Jул 17 2009, 12:21 by Mihe-Iron Maiden

» Текстови од вашите најдобри песни
Пон Jул 13 2009, 23:10 by Mihe-Iron Maiden

» Клипови
Нед Jул 12 2009, 15:26 by Maja

» На Буквата, на буквата ..
Нед Jул 12 2009, 12:18 by Ficmkd

Top posters
Manakence_SK (666)
 
Ficmkd (391)
 
Vampo (334)
 
Maja (271)
 
Admin (198)
 
Mihe-Iron Maiden (197)
 
fraerce (164)
 
Dekoman (79)
 
NenoDimovski (26)
 
Djigi (22)
 


Да имавте 300 милијарди евра....

Go down

Да имавте 300 милијарди евра....

Пишување by Manakence_SK on Чет Јун 25 2009, 11:00

Баш ме интересира пример еве ви кажуваат дека имате неследство од 300 милијарди евра за кое не сте знаеле.
Што би направиле??


*Ке ја купам ГРЦИЈА, да не замара дека сме Грци !!!
*Ке си го некој приватен остров со куќа глава боли.
*Ќе си порачам да ми направат еден прототип од некое BMW.

Има уште многу работи што би ги направил, ама ај и на бие нешто напишете.

_________________
avatar
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 30
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Re: Да имавте 300 милијарди евра....

Пишување by fraerce on Саб Јун 27 2009, 01:03

Сигурно нема да работам цел живот, парите би ги потрошил во луксузен живот, и шетање по светот, или може половина да ги потрожам на луксус, а половина да ги вложам во нешто, па да ги дуплирам.
avatar
fraerce
форум newbie
форум newbie

Број на мислења : 164
Join date : 2009-05-13
Age : 31
Местолокација : Во Жолто Комбе

Вратете се на почетокот Go down

Re: Да имавте 300 милијарди евра....

Пишување by Ficmkd on Саб Јун 27 2009, 17:55

би купил смоки

_________________
People are born ignorant not Stupid. Theu are made stupid by education...
Problem in world is that Stupid people are cocksure and smart people full of doubt…???
People who know me see me as an ass, treat me as an ass.
avatar
Ficmkd
Ѕвероштина
Ѕвероштина

Број на мислења : 391
Join date : 2009-05-05
Age : 27
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Re: Да имавте 300 милијарди евра....

Пишување by Manakence_SK on Нед Јун 28 2009, 02:15

А да направиш фабрика за смоки, ако купиш смоки за толку пари, ќе ти се расипат смоките, или си термит да ги изедеш, или ќе ги дадеш Smile

_________________
avatar
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 30
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Re: Да имавте 300 милијарди евра....

Пишување by Maja on Нед Јун 28 2009, 03:30

ке ги делиме со фико ... он мене смоки јас него соленки , он мене благо јас него соленки и така - братска делба кажи фико ? Razz
Иначе да имам јас толку пари ке си тргнам настрана за да си обезбедам иднина и ке шетам низ светот а други пари што ке останат ке ги дадам во болници или деца без родители...
(со договор со Влатко)
п.с штета ги немам.....
avatar
Maja
златото на Vampo
златото на Vampo

Број на мислења : 271
Join date : 2009-05-05
Age : 32
Местолокација : дома :)

Вратете се на почетокот Go down

Re: Да имавте 300 милијарди евра....

Пишување by Vampo on Нед Јун 28 2009, 03:33

Лелелелеле тоа се многу пари!!! 125 пати поголем износ од буџетот на Р.Македонија!! Иначе доволни ми се 1 милион евра за да напраам 300 млд/ Smile Така Маја? Доволно ни се 1 мил евра Smile

_________________
avatar
Vampo
Admin CEO
Admin CEO

Број на мислења : 334
Join date : 2009-05-05
Age : 33
Местолокација : сегде само дома не

Вратете се на почетокот Go down

Re: Да имавте 300 милијарди евра....

Пишување by Ficmkd on Нед Јун 28 2009, 14:24

Да давам пари за добротворни цели?!?!?! ма нема шанси... !!!!!! НИКОЈ МЕНЕ НИШТО НЕ МИ ДАЛ НИ ЈАС НЕ МУ ДАВАМ НИШТО... И што ако ги дадеш??? Фаца ќе бидеш? Ќе се чувствуваш исполнето??? Нонсенс

_________________
People are born ignorant not Stupid. Theu are made stupid by education...
Problem in world is that Stupid people are cocksure and smart people full of doubt…???
People who know me see me as an ass, treat me as an ass.
avatar
Ficmkd
Ѕвероштина
Ѕвероштина

Број на мислења : 391
Join date : 2009-05-05
Age : 27
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Re: Да имавте 300 милијарди евра....

Пишување by Mihe-Iron Maiden on Нед Јун 28 2009, 16:21

Да имав толку ке ги потрошев на женски--Михе
avatar
Mihe-Iron Maiden
форум newbie
форум newbie

Број на мислења : 197
Join date : 2009-05-27
Age : 22
Местолокација : Кисела Вода,Населба О_о

Вратете се на почетокот Go down

Re: Да имавте 300 милијарди евра....

Пишување by Ficmkd on Нед Јун 28 2009, 18:14

тоооооооооооооо звер Very Happy

_________________
People are born ignorant not Stupid. Theu are made stupid by education...
Problem in world is that Stupid people are cocksure and smart people full of doubt…???
People who know me see me as an ass, treat me as an ass.
avatar
Ficmkd
Ѕвероштина
Ѕвероштина

Број на мислења : 391
Join date : 2009-05-05
Age : 27
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Re: Да имавте 300 милијарди евра....

Пишување by Manakence_SK on Нед Јун 28 2009, 21:36

Gago&Mihe напиша:Да имав толку ке ги потрошев на женски--Михе

Лол ќе ти сложи од толку жени Smile Smile

_________________
avatar
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 30
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Re: Да имавте 300 милијарди евра....

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот