Пуканки
Влез

Си ја заворавив лозинката!

Latest topics
» Ми треба совет околу телефон
Пет Јун 08 2012, 11:59 by Kokta

» Купување од САД
Чет Дек 15 2011, 00:51 by Tapco

» итно
Нед Јан 10 2010, 02:14 by Kokta

» Денес станав у...
Нед Ное 15 2009, 02:30 by Manakence_SK

» Добродојдовте повелете претставете се!!!!
Саб Окт 10 2009, 20:02 by S@T@

» Александре Пато потпиша за Лондонскиот гигант Челзи
Саб Окт 10 2009, 20:01 by S@T@

» Преку Смајли Покажете Како Сте Моментално Расположени
Саб Окт 03 2009, 14:55 by Vampo

» Што се според вас ПАПУЧАРИ
Саб Окт 03 2009, 01:30 by Manakence_SK

» Hardware и све во врска со него
Саб Окт 03 2009, 01:09 by RIC77

» Прашања, совети, проблеми околу и во врска со автомобилите!!
Саб Окт 03 2009, 01:07 by RIC77

» Новото Поскапување на горивото
Пет Окт 02 2009, 22:25 by RIC77

» Најинтересни вицови :))
Пет Окт 02 2009, 17:42 by Manakence_SK

» Совети и трикови за вашиот компјутер
Пет Окт 02 2009, 02:51 by RIC77

» Интересни Слики
Чет Окт 01 2009, 22:08 by Kokta

» Последна Примена Порака
Вто Aвг 04 2009, 10:10 by Mihe-Iron Maiden

» продолжи ја реченицата
Нед Jул 19 2009, 20:34 by Ficmkd

» Што јадам/пијам сега кога седам на компјутер
Пет Jул 17 2009, 12:21 by Mihe-Iron Maiden

» Текстови од вашите најдобри песни
Пон Jул 13 2009, 23:10 by Mihe-Iron Maiden

» Клипови
Нед Jул 12 2009, 15:26 by Maja

» На Буквата, на буквата ..
Нед Jул 12 2009, 12:18 by Ficmkd

Top posters
Manakence_SK (666)
 
Ficmkd (391)
 
Vampo (334)
 
Maja (271)
 
Admin (198)
 
Mihe-Iron Maiden (197)
 
fraerce (164)
 
Dekoman (79)
 
NenoDimovski (26)
 
Djigi (22)
 


Општа дискусија

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Општа дискусија

Пишување by Manakence_SK on Сре Мај 06 2009, 09:54

Ве интересира, сакате да прашате, да се пофалите, да се искажете...
avatar
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 30
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општа дискусија

Пишување by fraerce on Сре Мај 13 2009, 10:15

Па сега е екот на матурите, што мислите дали има потреба да се дига толкава галама околу матурската вечер, облеката, сепак тоа е трошок за вечер што трае 4-5 саати
avatar
fraerce
форум newbie
форум newbie

Број на мислења : 164
Join date : 2009-05-13
Age : 31
Местолокација : Во Жолто Комбе

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општа дискусија

Пишување by Admin on Сре Мај 13 2009, 15:47

да те тошок е!! али што ти е гајле еднаш се прави Very Happy
avatar
Admin
Администратор
Администратор

Број на мислења : 198
Join date : 2009-04-25
Age : 29
Местолокација : Skopje

http://pukanki.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општа дискусија

Пишување by Maja on Сре Мај 13 2009, 20:06

па и еднаш се живее Very Happy
avatar
Maja
златото на Vampo
златото на Vampo

Број на мислења : 271
Join date : 2009-05-05
Age : 32
Местолокација : дома :)

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општа дискусија

Пишување by fraerce on Сре Мај 13 2009, 20:37

Тоа да, ама сепак е преголем трошок, за мн кратко време
avatar
fraerce
форум newbie
форум newbie

Број на мислења : 164
Join date : 2009-05-13
Age : 31
Местолокација : Во Жолто Комбе

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општа дискусија

Пишување by Maja on Чет Мај 14 2009, 00:57

дадададададаа у право си ... еуфорија има да и ок е ама премногу е скапо бе нека смалат цени знаат дека е криза и се ... ме нервира кризава Sad
avatar
Maja
златото на Vampo
златото на Vampo

Број на мислења : 271
Join date : 2009-05-05
Age : 32
Местолокација : дома :)

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општа дискусија

Пишување by Vampo on Чет Мај 14 2009, 01:01

И матурите како и многу други работи се форсираат само за едно нешто...профит.. Тие што најмногу профитираат тие највеќе пропагираат за матури и слично...Си завршил школо голема работа...Ке потрошиш до кај 300 евра за гости 100-150 евра за облека и си фрлил неколку македонски просечни плати за нешто што не викам дека не треба да се прослави али да не биде тоа ко свадба и слично туку онака кафанче ова она друштво од клас и класниот..

_________________
avatar
Vampo
Admin CEO
Admin CEO

Број на мислења : 334
Join date : 2009-05-05
Age : 33
Местолокација : сегде само дома не

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општа дискусија

Пишување by Admin on Чет Мај 14 2009, 01:03

остајте кризата вие сигурно не ја осеќате!!!
avatar
Admin
Администратор
Администратор

Број на мислења : 198
Join date : 2009-04-25
Age : 29
Местолокација : Skopje

http://pukanki.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општа дискусија

Пишување by Maja on Чет Мај 14 2009, 01:05

зашто ? сите ја осекаме коа немаме пари ...
avatar
Maja
златото на Vampo
златото на Vampo

Број на мислења : 271
Join date : 2009-05-05
Age : 32
Местолокација : дома :)

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општа дискусија

Пишување by Admin on Чет Мај 14 2009, 01:07

тоа осеќаат некои големи фирми кои се бават со металуршки работи!!!

а колку што знам никој од нас не работи во такава ниту поседува!!!
avatar
Admin
Администратор
Администратор

Број на мислења : 198
Join date : 2009-04-25
Age : 29
Местолокација : Skopje

http://pukanki.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општа дискусија

Пишување by Manakence_SK on Чет Мај 14 2009, 01:07

Vampo напиша:Си завршил школо голема работа...Ке потрошиш до кај 300 евра за гости 100-150 евра за облека и си фрлил неколку македонски просечни плати

Јас тоа го викам пари за во канализација, ке викнеш гости во кафана, ресторант, дома, зависи секој со својот стандарт. Ке поминат тие 4-5 саати веселба и после идат уште 2-3 год како да се извлечеш од минусот во кој си влегол. А зашто си влегол, сите прават матури....

_________________
avatar
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 30
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општа дискусија

Пишување by Ficmkd on Чет Мај 14 2009, 14:39

Човек кризата нема врска со металуршки работи туку кризата почна со банките.... Да не ти објаснувам како започна кризата имаш толку материјал на интернет што неможе никако да го избегнеш. Иначе сите фирми се во криза и немој да кажеш дека не влијае кај нас кога од кај мене од клас на 2јца другари татковците им ги отпуштија од сосема различни фирми и уште ќе има отпуштање... Само што почна кризата кај нас... Така да немој да кажеш дека не ја осеќаат граѓаните кога пола народ ќе биде отпуштен... Сега му е мајката на малите фирми да се пробијат.

_________________
People are born ignorant not Stupid. Theu are made stupid by education...
Problem in world is that Stupid people are cocksure and smart people full of doubt…???
People who know me see me as an ass, treat me as an ass.
avatar
Ficmkd
Ѕвероштина
Ѕвероштина

Број на мислења : 391
Join date : 2009-05-05
Age : 27
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општа дискусија

Пишување by Manakence_SK on Чет Мај 14 2009, 16:28

Малку ке забегаме од темата, ама решение за кризата светските критичари гледаат во малите и средните претпријати. А за тоа може да се прочита на нет

_________________
avatar
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 30
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општа дискусија

Пишување by Admin on Чет Мај 14 2009, 16:56

Ficmkd напиша:Човек кризата нема врска со металуршки работи туку кризата почна со банките.... Да не ти објаснувам како започна кризата имаш толку материјал на интернет што неможе никако да го избегнеш. Иначе сите фирми се во криза и немој да кажеш дека не влијае кај нас кога од кај мене од клас на 2јца другари татковците им ги отпуштија од сосема различни фирми и уште ќе има отпуштање... Само што почна кризата кај нас... Така да немој да кажеш дека не ја осеќаат граѓаните кога пола народ ќе биде отпуштен... Сега му е мајката на малите фирми да се пробијат.

па да де ја сто реков само ме потврдуваш и ме демантираш
avatar
Admin
Администратор
Администратор

Број на мислења : 198
Join date : 2009-04-25
Age : 29
Местолокација : Skopje

http://pukanki.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општа дискусија

Пишување by Admin on Чет Мај 14 2009, 16:58

и плус ти не осеќаш на цените во продавниците !!! а за матурантите облеката е скапа заради истите матурски и се вадат со сведстката рецесија!!!
avatar
Admin
Администратор
Администратор

Број на мислења : 198
Join date : 2009-04-25
Age : 29
Местолокација : Skopje

http://pukanki.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општа дискусија

Пишување by Vampo on Пет Мај 15 2009, 14:53

како ви се свиѓа мојот нов потпис??

_________________
avatar
Vampo
Admin CEO
Admin CEO

Број на мислења : 334
Join date : 2009-05-05
Age : 33
Местолокација : сегде само дома не

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општа дискусија

Пишување by Ficmkd on Пет Мај 15 2009, 16:47

Иначе дац брат ја сум матурант така да не ми кажувај за цените за облеката...

_________________
People are born ignorant not Stupid. Theu are made stupid by education...
Problem in world is that Stupid people are cocksure and smart people full of doubt…???
People who know me see me as an ass, treat me as an ass.
avatar
Ficmkd
Ѕвероштина
Ѕвероштина

Број на мислења : 391
Join date : 2009-05-05
Age : 27
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општа дискусија

Пишување by fraerce on Сре Јун 10 2009, 14:27

Абе матуранти како иде државната матура, почнавте да учите, да полагате, дај фалете се
avatar
fraerce
форум newbie
форум newbie

Број на мислења : 164
Join date : 2009-05-13
Age : 31
Местолокација : Во Жолто Комбе

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општа дискусија

Пишување by Ficmkd on Чет Јун 11 2009, 00:18

>.< што да се фалам утре полагам македонски у сабота математика .... денес цел ден учев македонски глава ме боли.... се нервирам почињам да се потам ко коњ... тоа се кај мене симптоми дека почињам да учам

_________________
People are born ignorant not Stupid. Theu are made stupid by education...
Problem in world is that Stupid people are cocksure and smart people full of doubt…???
People who know me see me as an ass, treat me as an ass.
avatar
Ficmkd
Ѕвероштина
Ѕвероштина

Број на мислења : 391
Join date : 2009-05-05
Age : 27
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општа дискусија

Пишување by Ficmkd on Чет Јун 11 2009, 00:18

и забораив изнервиран до MAX

_________________
People are born ignorant not Stupid. Theu are made stupid by education...
Problem in world is that Stupid people are cocksure and smart people full of doubt…???
People who know me see me as an ass, treat me as an ass.
avatar
Ficmkd
Ѕвероштина
Ѕвероштина

Број на мислења : 391
Join date : 2009-05-05
Age : 27
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општа дискусија

Пишување by Manakence_SK on Чет Јун 11 2009, 03:21

Ficmkd напиша:>.< што да се фалам утре полагам македонски у сабота математика .... денес цел ден учев македонски глава ме боли.... се нервирам почињам да се потам ко коњ... тоа се кај мене симптоми дека почињам да учам

Тоа е добро, барем влага нешто во црпката Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
avatar
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 30
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општа дискусија

Пишување by Ficmkd on Чет Јун 11 2009, 15:45

Manakence_SK напиша:
Ficmkd напиша:>.< што да се фалам утре полагам македонски у сабота математика .... денес цел ден учев македонски глава ме боли.... се нервирам почињам да се потам ко коњ... тоа се кај мене симптоми дека почињам да учам

Тоа е добро, барем влага нешто во црпката Very Happy Very Happy Very Happy

ХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА

_________________
People are born ignorant not Stupid. Theu are made stupid by education...
Problem in world is that Stupid people are cocksure and smart people full of doubt…???
People who know me see me as an ass, treat me as an ass.
avatar
Ficmkd
Ѕвероштина
Ѕвероштина

Број на мислења : 391
Join date : 2009-05-05
Age : 27
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општа дискусија

Пишување by Manakence_SK on Саб Јун 13 2009, 01:12

Како помина на македонски, слушам дека темата за есејот била малку лоша ?

_________________
avatar
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 30
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општа дискусија

Пишување by Dekoman on Нед Јун 14 2009, 13:25

абе темата беше да кажам добра, ама да пишуваш од 300-400 збора за тоа нема шанса, сите со ги прашав сите рекоа дека била срање, ОСВЕН ЕДЕН БУДАЛА ОД КАЈ МЕНЕ ОД ШКОЛО, ШТО КАЖА: "ДА ИМАШЕ ПОГОЛЕМ БРОЈ НА ЗБОРОВИ ПОУБАВО КЕ СЕ ИЗЈАСНЕВ" affraid
А ДРУГОТО БЕШЕ ГОРЕ ДОЛЕ ЛЕСНО!

Dekoman
форум newbie
форум newbie

Број на мислења : 79
Join date : 2009-05-14
Местолокација : Некаде во светов...па десно!

https://www.facebook.com/profile.php?id=1559570830

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општа дискусија

Пишување by Ficmkd on Пон Јун 15 2009, 12:26

Дададада иначе темата на есејот беше: Улогата на семејството во избирање на професијата на човекот.. или така нешто ... иначе другото све беше препишување.. али затоа математика беше изгор... Damn иначе утре па полагам афтоматика :S

_________________
People are born ignorant not Stupid. Theu are made stupid by education...
Problem in world is that Stupid people are cocksure and smart people full of doubt…???
People who know me see me as an ass, treat me as an ass.
avatar
Ficmkd
Ѕвероштина
Ѕвероштина

Број на мислења : 391
Join date : 2009-05-05
Age : 27
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општа дискусија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот