Пуканки
Влез

Си ја заворавив лозинката!

Latest topics
» Ми треба совет околу телефон
Пет Јун 08 2012, 11:59 by Kokta

» Купување од САД
Чет Дек 15 2011, 00:51 by Tapco

» итно
Нед Јан 10 2010, 02:14 by Kokta

» Денес станав у...
Нед Ное 15 2009, 02:30 by Manakence_SK

» Добродојдовте повелете претставете се!!!!
Саб Окт 10 2009, 20:02 by S@T@

» Александре Пато потпиша за Лондонскиот гигант Челзи
Саб Окт 10 2009, 20:01 by S@T@

» Преку Смајли Покажете Како Сте Моментално Расположени
Саб Окт 03 2009, 14:55 by Vampo

» Што се според вас ПАПУЧАРИ
Саб Окт 03 2009, 01:30 by Manakence_SK

» Hardware и све во врска со него
Саб Окт 03 2009, 01:09 by RIC77

» Прашања, совети, проблеми околу и во врска со автомобилите!!
Саб Окт 03 2009, 01:07 by RIC77

» Новото Поскапување на горивото
Пет Окт 02 2009, 22:25 by RIC77

» Најинтересни вицови :))
Пет Окт 02 2009, 17:42 by Manakence_SK

» Совети и трикови за вашиот компјутер
Пет Окт 02 2009, 02:51 by RIC77

» Интересни Слики
Чет Окт 01 2009, 22:08 by Kokta

» Последна Примена Порака
Вто Aвг 04 2009, 10:10 by Mihe-Iron Maiden

» продолжи ја реченицата
Нед Jул 19 2009, 20:34 by Ficmkd

» Што јадам/пијам сега кога седам на компјутер
Пет Jул 17 2009, 12:21 by Mihe-Iron Maiden

» Текстови од вашите најдобри песни
Пон Jул 13 2009, 23:10 by Mihe-Iron Maiden

» Клипови
Нед Jул 12 2009, 15:26 by Maja

» На Буквата, на буквата ..
Нед Jул 12 2009, 12:18 by Ficmkd

Top posters
Manakence_SK (666)
 
Ficmkd (391)
 
Vampo (334)
 
Maja (271)
 
Admin (198)
 
Mihe-Iron Maiden (197)
 
fraerce (164)
 
Dekoman (79)
 
NenoDimovski (26)
 
Djigi (22)
 


За форум почетници!

Go down

За форум почетници!

Пишување by Vampo on Сре Мај 06 2009, 22:07

За сите оние што се почетници по форумирање

Официјален јазик на форумот е македонски и кирилично писмо!!!
Сите постови што не се со кириличен фонт ке бидат избришани а тие што тоа го напишале предупредени. Ако не знаете да наместите македонска поддршка, тоа се прави со ALT+SHIFT , али предтоа треба да ви биде наместено во CONTROL PANEL -> REGIONAL AND LANGUAGE OPTIONS дека поддршката треба да биде МАКЕДОНСКА. Ако незнаете да го направите ова фрлете го компјутерот преку прозор и така ви е бескорисен Smile

Друга работа што кога првпат ке се логирате е:

Најпрво влезете во ПРОФИЛ и видете какви опции ви се нудат.Во АВАТАР можете да ја смените сликата која ке се појавува на вашите постови.Signature ви е потписот кој ке се појавува под секој пост напишан.Ако сакате ТИТЛЕ под вашето име (како на пример на Маја титлот) можете да побарате во темата поврзана со тоа,

Нов топик(тема) се прави коа ке влезете во областа која сакате да дискутирате и идете на НОВА ТЕМА и пишувате обавезно Предмет односно која е темата за која што сакате да започнете дискусија.


Последната промена е направена од Vampo на Вто Мај 12 2009, 21:54. Мислењето е променето 1 пати

_________________
avatar
Vampo
Admin CEO
Admin CEO

Број на мислења : 334
Join date : 2009-05-05
Age : 33
Местолокација : сегде само дома не

Вратете се на почетокот Go down

Re: За форум почетници!

Пишување by Ficmkd on Чет Мај 07 2009, 00:55

Јас сум почетник што да праам?
avatar
Ficmkd
Ѕвероштина
Ѕвероштина

Број на мислења : 391
Join date : 2009-05-05
Age : 27
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Re: За форум почетници!

Пишување by Admin on Чет Мај 07 2009, 00:58

имаш упатство!!! горе!!!
avatar
Admin
Администратор
Администратор

Број на мислења : 198
Join date : 2009-04-25
Age : 29
Местолокација : Skopje

http://pukanki.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: За форум почетници!

Пишување by Manakence_SK on Чет Мај 07 2009, 08:10

Ficmkd зависи што сакаш да правиш
avatar
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 30
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Re: За форум почетници!

Пишување by Ficmkd on Чет Мај 07 2009, 20:12

Се шалам бе па ти гледаш малце да провоцирам Smile иначе зачленет сум на 3-4 форуми од кој еден е германски и не разбирам ништо па преведувам од гугле транслејт Razz позз до вас
avatar
Ficmkd
Ѕвероштина
Ѕвероштина

Број на мислења : 391
Join date : 2009-05-05
Age : 27
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Re: За форум почетници!

Пишување by Manakence_SK on Чет Мај 07 2009, 21:34

ама ние сме секогаш, отворени за соработка Very Happy
avatar
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 30
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Re: За форум почетници!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот