Пуканки
Влез

Си ја заворавив лозинката!

Latest topics
» Ми треба совет околу телефон
Пет Јун 08 2012, 11:59 by Kokta

» Купување од САД
Чет Дек 15 2011, 00:51 by Tapco

» итно
Нед Јан 10 2010, 02:14 by Kokta

» Денес станав у...
Нед Ное 15 2009, 02:30 by Manakence_SK

» Добродојдовте повелете претставете се!!!!
Саб Окт 10 2009, 20:02 by S@T@

» Александре Пато потпиша за Лондонскиот гигант Челзи
Саб Окт 10 2009, 20:01 by S@T@

» Преку Смајли Покажете Како Сте Моментално Расположени
Саб Окт 03 2009, 14:55 by Vampo

» Што се според вас ПАПУЧАРИ
Саб Окт 03 2009, 01:30 by Manakence_SK

» Hardware и све во врска со него
Саб Окт 03 2009, 01:09 by RIC77

» Прашања, совети, проблеми околу и во врска со автомобилите!!
Саб Окт 03 2009, 01:07 by RIC77

» Новото Поскапување на горивото
Пет Окт 02 2009, 22:25 by RIC77

» Најинтересни вицови :))
Пет Окт 02 2009, 17:42 by Manakence_SK

» Совети и трикови за вашиот компјутер
Пет Окт 02 2009, 02:51 by RIC77

» Интересни Слики
Чет Окт 01 2009, 22:08 by Kokta

» Последна Примена Порака
Вто Aвг 04 2009, 10:10 by Mihe-Iron Maiden

» продолжи ја реченицата
Нед Jул 19 2009, 20:34 by Ficmkd

» Што јадам/пијам сега кога седам на компјутер
Пет Jул 17 2009, 12:21 by Mihe-Iron Maiden

» Текстови од вашите најдобри песни
Пон Jул 13 2009, 23:10 by Mihe-Iron Maiden

» Клипови
Нед Jул 12 2009, 15:26 by Maja

» На Буквата, на буквата ..
Нед Jул 12 2009, 12:18 by Ficmkd

Top posters
Manakence_SK (666)
 
Ficmkd (391)
 
Vampo (334)
 
Maja (271)
 
Admin (198)
 
Mihe-Iron Maiden (197)
 
fraerce (164)
 
Dekoman (79)
 
NenoDimovski (26)
 
Djigi (22)
 


Кој со кого е роднина на форумот, а кој со кого се знае

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Кој со кого е роднина на форумот, а кој со кого се знае

Пишување by Manakence_SK on Чет Мај 14 2009, 01:12

Ајде да видиме дали има роднини на форумот, кој со кого се знае и од каде

_________________
avatar
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 30
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој со кого е роднина на форумот, а кој со кого се знае

Пишување by Admin on Чет Мај 14 2009, 01:17

еј темава ти е тиње
avatar
Admin
Администратор
Администратор

Број на мислења : 198
Join date : 2009-04-25
Age : 29
Местолокација : Skopje

http://pukanki.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој со кого е роднина на форумот, а кој со кого се знае

Пишување by Manakence_SK on Чет Мај 14 2009, 01:19

зашто бе, почнавте на секоја тема да кажувате кој со кого се знае, да кажувате роднински врски, вака барем на едно место Very Happy

_________________
avatar
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 30
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој со кого е роднина на форумот, а кој со кого се знае

Пишување by Vampo on Чет Мај 14 2009, 01:20

се знам со Манакенче, Маја ми е девојка , Фицмкд брат, Џиги ми е шура за братучетка Smile


Последната промена е направена од Vampo на Чет Мај 14 2009, 01:27. Мислењето е променето 1 пати

_________________
avatar
Vampo
Admin CEO
Admin CEO

Број на мислења : 334
Join date : 2009-05-05
Age : 33
Местолокација : сегде само дома не

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој со кого е роднина на форумот, а кој со кого се знае

Пишување by Maja on Чет Мај 14 2009, 01:25

ај јас ... манакенце ми е "брат" , Вампо ми е дечко, Фицмкд ми е девер , дјиги ми е братучет ... тоа ок е сеа... Very Happy:D:D: лелеле се изнапишав
опасна тема ...
avatar
Maja
златото на Vampo
златото на Vampo

Број на мислења : 271
Join date : 2009-05-05
Age : 32
Местолокација : дома :)

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој со кого е роднина на форумот, а кој со кого се знае

Пишување by Ficmkd on Чет Мај 14 2009, 14:32

Ја нема што да пишувам они кажаа за мене ^^

_________________
People are born ignorant not Stupid. Theu are made stupid by education...
Problem in world is that Stupid people are cocksure and smart people full of doubt…???
People who know me see me as an ass, treat me as an ass.
avatar
Ficmkd
Ѕвероштина
Ѕвероштина

Број на мислења : 391
Join date : 2009-05-05
Age : 27
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој со кого е роднина на форумот, а кој со кого се знае

Пишување by fraerce on Чет Мај 14 2009, 16:36

Тука се знам само со Manakence кој ми е другар
avatar
fraerce
форум newbie
форум newbie

Број на мислења : 164
Join date : 2009-05-13
Age : 31
Местолокација : Во Жолто Комбе

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој со кого е роднина на форумот, а кој со кого се знае

Пишување by Manakence_SK on Чет Мај 14 2009, 16:50

Ајде јас како иницијатор на темава да кажам со кого се знам:

Маја ми е најдобра добра другарка (може да се каже и сестра),
од тука следува дека Вампо ми е зет Very Happy , покрај нив двајца го запознав Ficmkd, Djigi го знам бидејки и братучед на Маја,
Deko ми е брат, Fraerce, alek ми се добри другари, Admin ми е колега од фах.

И извинете до тие што не ги спомнав, а се членови на форумот

_________________
avatar
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 30
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој со кого е роднина на форумот, а кој со кого се знае

Пишување by Maja on Чет Мај 14 2009, 19:12

леле брат прва ме стави еј.. која чест ја имам од тебе - брависимо ова нема да ти го заборавам никад Very Happy
avatar
Maja
златото на Vampo
златото на Vampo

Број на мислења : 271
Join date : 2009-05-05
Age : 32
Местолокација : дома :)

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој со кого е роднина на форумот, а кој со кого се знае

Пишување by Vampo on Чет Мај 14 2009, 21:18

јас втор али зетот секад е втор Razz

_________________
avatar
Vampo
Admin CEO
Admin CEO

Број на мислења : 334
Join date : 2009-05-05
Age : 33
Местолокација : сегде само дома не

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој со кого е роднина на форумот, а кој со кого се знае

Пишување by Manakence_SK on Чет Мај 14 2009, 21:45

Извини влатко, ама сепак со маја подолго време се знам, и она не запозна Very Happy

_________________
avatar
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 30
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој со кого е роднина на форумот, а кој со кого се знае

Пишување by Vampo on Чет Мај 14 2009, 21:48

хаха се шалам бе Иве нема проблем онака само се шалам за зетовите Razz

_________________
avatar
Vampo
Admin CEO
Admin CEO

Број на мислења : 334
Join date : 2009-05-05
Age : 33
Местолокација : сегде само дома не

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој со кого е роднина на форумот, а кој со кого се знае

Пишување by Maja on Чет Мај 14 2009, 21:50

мирни двајцата ок ...
не ме нервирајте посо у јавност мозам да се отпишам од вас хахах
се шалам НЕМА да се отпишам ке ве малтретирам цел живот Mad Very Happy Twisted Evil bounce
avatar
Maja
златото на Vampo
златото на Vampo

Број на мислења : 271
Join date : 2009-05-05
Age : 32
Местолокација : дома :)

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој со кого е роднина на форумот, а кој со кого се знае

Пишување by Manakence_SK on Саб Мај 16 2009, 15:14

No No No No No No No No No No No No No No No
Маја ке ме малтретира цел живот :'(

_________________
avatar
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 30
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој со кого е роднина на форумот, а кој со кого се знае

Пишување by Admin on Сре Мај 27 2009, 18:00

со никој не сум роднина!!! а сите ги знам!! Very Happy

_________________
avatar
Admin
Администратор
Администратор

Број на мислења : 198
Join date : 2009-04-25
Age : 29
Местолокација : Skopje

http://pukanki.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој со кого е роднина на форумот, а кој со кого се знае

Пишување by Manakence_SK on Сре Мај 27 2009, 18:55

Ееее сега сите ги знаеш, да не излажа малку Very Happy

_________________
avatar
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 30
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој со кого е роднина на форумот, а кој со кого се знае

Пишување by Ficmkd on Сре Мај 27 2009, 18:56

Лаже мене не ме знае и ја не го знам него >.<

_________________
People are born ignorant not Stupid. Theu are made stupid by education...
Problem in world is that Stupid people are cocksure and smart people full of doubt…???
People who know me see me as an ass, treat me as an ass.
avatar
Ficmkd
Ѕвероштина
Ѕвероштина

Број на мислења : 391
Join date : 2009-05-05
Age : 27
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој со кого е роднина на форумот, а кој со кого се знае

Пишување by Mihe-Iron Maiden on Пет Мај 29 2009, 21:52

who are you people?!Very Happy
avatar
Mihe-Iron Maiden
форум newbie
форум newbie

Број на мислења : 197
Join date : 2009-05-27
Age : 22
Местолокација : Кисела Вода,Населба О_о

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој со кого е роднина на форумот, а кој со кого се знае

Пишување by Admin on Саб Мај 30 2009, 00:47

Јас сум Дац!!! Very Happy

а ти си Гаго кој?

_________________
avatar
Admin
Администратор
Администратор

Број на мислења : 198
Join date : 2009-04-25
Age : 29
Местолокација : Skopje

http://pukanki.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој со кого е роднина на форумот, а кој со кого се знае

Пишување by Ficmkd on Саб Мај 30 2009, 16:30

хахаха братучет ми е гаго иначе Razz му реков да се претстави ама којзнае каде пишувал Razz

_________________
People are born ignorant not Stupid. Theu are made stupid by education...
Problem in world is that Stupid people are cocksure and smart people full of doubt…???
People who know me see me as an ass, treat me as an ass.
avatar
Ficmkd
Ѕвероштина
Ѕвероштина

Број на мислења : 391
Join date : 2009-05-05
Age : 27
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој со кого е роднина на форумот, а кој со кого се знае

Пишување by Maja on Саб Мај 30 2009, 19:15

хахаха немој така за гаг(o)е Very Happy
Иначе гаго ми е нешто род од кај влатко страната ама што незнам ... битно ми е род Smile
avatar
Maja
златото на Vampo
златото на Vampo

Број на мислења : 271
Join date : 2009-05-05
Age : 32
Местолокација : дома :)

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој со кого е роднина на форумот, а кој со кого се знае

Пишување by Admin on Нед Мај 31 2009, 00:31

не мислев да неавредам некој!!!

_________________
avatar
Admin
Администратор
Администратор

Број на мислења : 198
Join date : 2009-04-25
Age : 29
Местолокација : Skopje

http://pukanki.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој со кого е роднина на форумот, а кој со кого се знае

Пишување by Ficmkd on Пон Јун 01 2009, 19:32

Слушам дека овој манекенче во приватен живот бил мафијаш....? Is that true?

_________________
People are born ignorant not Stupid. Theu are made stupid by education...
Problem in world is that Stupid people are cocksure and smart people full of doubt…???
People who know me see me as an ass, treat me as an ass.
avatar
Ficmkd
Ѕвероштина
Ѕвероштина

Број на мислења : 391
Join date : 2009-05-05
Age : 27
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој со кого е роднина на форумот, а кој со кого се знае

Пишување by Maja on Пон Јун 01 2009, 23:06

хахахаххахаххахах ... не не јебач е Very Happy:D:D:D:Very Happy:D
шалаааааааа малааааааа
avatar
Maja
златото на Vampo
златото на Vampo

Број на мислења : 271
Join date : 2009-05-05
Age : 32
Местолокација : дома :)

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој со кого е роднина на форумот, а кој со кого се знае

Пишување by Manakence_SK on Вто Јун 02 2009, 12:05

Ама ќе ве пукам сите Very Happy:D:D:D

_________________
avatar
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 30
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој со кого е роднина на форумот, а кој со кого се знае

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот