Пуканки


Join the forum, it's quick and easy

Пуканки
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Влез

Си ја заворавив лозинката!

Latest topics
» Ми треба совет околу телефон
Што се според вас ПАПУЧАРИ EmptyПет Јун 08 2012, 11:59 by Kokta

» Купување од САД
Што се според вас ПАПУЧАРИ EmptyЧет Дек 15 2011, 00:51 by Tapco

» итно
Што се според вас ПАПУЧАРИ EmptyНед Јан 10 2010, 02:14 by Kokta

» Денес станав у...
Што се според вас ПАПУЧАРИ EmptyНед Ное 15 2009, 02:30 by Manakence_SK

» Добродојдовте повелете претставете се!!!!
Што се според вас ПАПУЧАРИ EmptyСаб Окт 10 2009, 20:02 by S@T@

» Александре Пато потпиша за Лондонскиот гигант Челзи
Што се според вас ПАПУЧАРИ EmptyСаб Окт 10 2009, 20:01 by S@T@

» Преку Смајли Покажете Како Сте Моментално Расположени
Што се според вас ПАПУЧАРИ EmptyСаб Окт 03 2009, 14:55 by Vampo

» Што се според вас ПАПУЧАРИ
Што се според вас ПАПУЧАРИ EmptyСаб Окт 03 2009, 01:30 by Manakence_SK

» Hardware и све во врска со него
Што се според вас ПАПУЧАРИ EmptyСаб Окт 03 2009, 01:09 by RIC77

» Прашања, совети, проблеми околу и во врска со автомобилите!!
Што се според вас ПАПУЧАРИ EmptyСаб Окт 03 2009, 01:07 by RIC77

» Новото Поскапување на горивото
Што се според вас ПАПУЧАРИ EmptyПет Окт 02 2009, 22:25 by RIC77

» Најинтересни вицови :))
Што се според вас ПАПУЧАРИ EmptyПет Окт 02 2009, 17:42 by Manakence_SK

» Совети и трикови за вашиот компјутер
Што се според вас ПАПУЧАРИ EmptyПет Окт 02 2009, 02:51 by RIC77

» Интересни Слики
Што се според вас ПАПУЧАРИ EmptyЧет Окт 01 2009, 22:08 by Kokta

» Последна Примена Порака
Што се според вас ПАПУЧАРИ EmptyВто Aвг 04 2009, 10:10 by Mihe-Iron Maiden

» продолжи ја реченицата
Што се според вас ПАПУЧАРИ EmptyНед Jул 19 2009, 20:34 by Ficmkd

» Што јадам/пијам сега кога седам на компјутер
Што се според вас ПАПУЧАРИ EmptyПет Jул 17 2009, 12:21 by Mihe-Iron Maiden

» Текстови од вашите најдобри песни
Што се според вас ПАПУЧАРИ EmptyПон Jул 13 2009, 23:10 by Mihe-Iron Maiden

» Клипови
Што се според вас ПАПУЧАРИ EmptyНед Jул 12 2009, 15:26 by Maja

» На Буквата, на буквата ..
Што се според вас ПАПУЧАРИ EmptyНед Jул 12 2009, 12:18 by Ficmkd

Top posters
Manakence_SK (666)
Што се според вас ПАПУЧАРИ I_vote_lcapШто се според вас ПАПУЧАРИ I_voting_barШто се според вас ПАПУЧАРИ I_vote_rcap 
Ficmkd (391)
Што се според вас ПАПУЧАРИ I_vote_lcapШто се според вас ПАПУЧАРИ I_voting_barШто се според вас ПАПУЧАРИ I_vote_rcap 
Vampo (334)
Што се според вас ПАПУЧАРИ I_vote_lcapШто се според вас ПАПУЧАРИ I_voting_barШто се според вас ПАПУЧАРИ I_vote_rcap 
Maja (271)
Што се според вас ПАПУЧАРИ I_vote_lcapШто се според вас ПАПУЧАРИ I_voting_barШто се според вас ПАПУЧАРИ I_vote_rcap 
Admin (198)
Што се според вас ПАПУЧАРИ I_vote_lcapШто се според вас ПАПУЧАРИ I_voting_barШто се според вас ПАПУЧАРИ I_vote_rcap 
Mihe-Iron Maiden (197)
Што се според вас ПАПУЧАРИ I_vote_lcapШто се според вас ПАПУЧАРИ I_voting_barШто се според вас ПАПУЧАРИ I_vote_rcap 
fraerce (164)
Што се според вас ПАПУЧАРИ I_vote_lcapШто се според вас ПАПУЧАРИ I_voting_barШто се според вас ПАПУЧАРИ I_vote_rcap 
Dekoman (79)
Што се според вас ПАПУЧАРИ I_vote_lcapШто се според вас ПАПУЧАРИ I_voting_barШто се според вас ПАПУЧАРИ I_vote_rcap 
NenoDimovski (26)
Што се според вас ПАПУЧАРИ I_vote_lcapШто се според вас ПАПУЧАРИ I_voting_barШто се според вас ПАПУЧАРИ I_vote_rcap 
Djigi (22)
Што се според вас ПАПУЧАРИ I_vote_lcapШто се според вас ПАПУЧАРИ I_voting_barШто се според вас ПАПУЧАРИ I_vote_rcap 


Што се според вас ПАПУЧАРИ

+8
Admin
NenoDimovski
Ficmkd
Maja
Vampo
Djigi
fraerce
Manakence_SK
12 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ Empty Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by Manakence_SK Саб Мај 16 2009, 14:27

Кога една личност станува „папучар“
Што според вас е „папучарење“
Дали сте и вие „папучари“?
Manakence_SK
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 34
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by fraerce Саб Мај 16 2009, 14:47

Кога границата на угодувањето е падмината станува папучарење?
Секое машко на одреден начин е папучар. Сите сите сакаме да угодиме на жената, а ако не и угодиш вечер ке работи десанка.
Ама се во одредени граници не да трчаш по неа како кутре Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

Мили, ај намести масата - Ооооодма срце

Драги, ај почешај ме - Иииидам злато

Ајде оди купи ми - Леееееееетам драга

ИлиЧ

Другар: Брат, ај на кафе?

Дечко: Само секунда. - Срце да одам со другариве или ..?

Девојка: НЕ.

Дечко: брат.. Неможам денес.. Ќе се договориме друг пат.
fraerce
fraerce
форум newbie
форум newbie

Број на мислења : 164
Join date : 2009-05-13
Age : 36
Местолокација : Во Жолто Комбе

Вратете се на почетокот Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by Djigi Нед Мај 17 2009, 17:47

Папуцари несто како Вампо. Wink Razz

Djigi
дебитант
дебитант

Број на мислења : 22
Join date : 2009-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by Vampo Пон Мај 18 2009, 00:40

Ај Џиги ке те видиме тебе каков ке бидеш пошо тие шо викаат за други дека се папучари стануваат 10 пати поголеми папучари од нив Razz
Vampo
Vampo
Admin CEO
Admin CEO

Број на мислења : 334
Join date : 2009-05-05
Age : 37
Местолокација : сегде само дома не

Вратете се на почетокот Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by Maja Пон Мај 18 2009, 01:00

така е .. Very Happy
Maja
Maja
златото на Vampo
златото на Vampo

Број на мислења : 271
Join date : 2009-05-05
Age : 37
Местолокација : дома :)

Вратете се на почетокот Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by Manakence_SK Пон Мај 18 2009, 04:28

Djigi напиша:Папуцари несто како Вампо. Wink Razz

Од каде заклучи дека вампо е папучар жити све ????
Manakence_SK
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 34
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by Maja Пон Мај 18 2009, 16:29

намерно го пиша тоа провоцира Џиги-го знам јас каков е ... Very Happy
ама и тој ке биде ке му дојде време ке види и тој како е да се биде папучар Very Happy
Maja
Maja
златото на Vampo
златото на Vampo

Број на мислења : 271
Join date : 2009-05-05
Age : 37
Местолокација : дома :)

Вратете се на почетокот Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by Ficmkd Пон Мај 18 2009, 16:51

ЛоЛ цел форум против џиги хахахаха..... Ни јас не го бранам... Но за тоа што зборат, се зборело и дека земјата е плочка, се зборело и дека сонцето се врти околу земјата, се зборело и дека нема живот на друга планета, но се испадна обратно... Поздрав тоа е мое мислење
Ficmkd
Ficmkd
Ѕвероштина
Ѕвероштина

Број на мислења : 391
Join date : 2009-05-05
Age : 32
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by Manakence_SK Пон Мај 18 2009, 17:30

Ficmkd напиша:ЛоЛ цел форум против џиги хахахаха..... Ни јас не го бранам... Но за тоа што зборат, се зборело и дека земјата е плочка, се зборело и дека сонцето се врти околу земјата, се зборело и дека нема живот на друга планета, но се испадна обратно... Поздрав тоа е мое мислење

Џиги нема да бида папучар, го претосечам тоа Very Happy Very Happy Very Happy
Manakence_SK
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 34
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by Ficmkd Пон Мај 18 2009, 17:56

Хахаха колку ќе биде ама сакав да кажам дека тоа што го викаат не е секогаш вистина
Ficmkd
Ficmkd
Ѕвероштина
Ѕвероштина

Број на мислења : 391
Join date : 2009-05-05
Age : 32
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by NenoDimovski Вто Мај 19 2009, 11:18

Добра тема!!! Сите што признаваат дека се папучари се апсолутно во право!!! И ја сум на еден начин влечка,само не толкава како моите најмили другари, тие па ептен забегале Twisted Evil !!!
NenoDimovski
NenoDimovski
дебитант
дебитант

Број на мислења : 26
Join date : 2009-05-10
Age : 37
Местолокација : Независна Држава Ѓорче (карши Блажевски)

Вратете се на почетокот Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by Manakence_SK Вто Мај 19 2009, 13:36

NenoDimovski напиша:Добра тема!!! Сите што признаваат дека се папучари се апсолутно во право!!! И ја сум на еден начин влечка,само не толкава како моите најмили другари, тие па ептен забегале Twisted Evil !!!

Ама темата е, ШТО СЕ ПАПУЧАРИ
Manakence_SK
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 34
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by Maja Сре Мај 20 2009, 16:31

братучетми Џиги заслужува да биде папи- т.е. папучар ... Very Happy:D:D:D:хахахаххахах( се шалам лутко)
Maja
Maja
златото на Vampo
златото на Vampo

Број на мислења : 271
Join date : 2009-05-05
Age : 37
Местолокација : дома :)

Вратете се на почетокот Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by Manakence_SK Пет Мај 22 2009, 03:51

Manakence_SK напиша:
NenoDimovski напиша:Добра тема!!! Сите што признаваат дека се папучари се апсолутно во право!!! И ја сум на еден начин влечка,само не толкава како моите најмили другари, тие па ептен забегале Twisted Evil !!!

Ама темата е, ШТО СЕ ПАПУЧАРИ

А какви се твоите најмили другари ???
Manakence_SK
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 34
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by NenoDimovski Пет Мај 22 2009, 15:30

Ок манекенче(кломпо една Laughing , еј се заебавам колку да знаеш), ти не си папучар. Иначе сеа ке се потрудам да ти образложам што е папучар!!! Значи папучар е Човек кој признава дека е папучар!!! Глупи се тие муабети дека папучар е момок кого женската го влече за нос а овој како кутренце ( да не речам пудла )значи момок кој претерано ја слуша типката, односно и јаде од рака и иде по газот! Ама причина за таа појава (кои многу ја нарекуваат папучарлук, што според мене апсолутно е погрешна) е СЕКС, СЕКС И САМО СЕКС. За да ти даде, епа другарче мора да ја слушаш!!! Значи сите машки се исти идат по памет на жените, значи сеа сите машки треба да ги оквалификуваме како папучари. Апсолутно не!!! За да бидеш папучар треба да ппизнаеш дека си папучар и притоа горд треба да си на истото!!! И доколу некој не се согласува со оваа моја теорија, тој за жал има погрешна претстава на светот, слободно нека ме демантира!!! Тука сум за дебата на оваа тема!!! Basketball Basketball
NenoDimovski
NenoDimovski
дебитант
дебитант

Број на мислења : 26
Join date : 2009-05-10
Age : 37
Местолокација : Независна Држава Ѓорче (карши Блажевски)

Вратете се на почетокот Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by Manakence_SK Пет Мај 22 2009, 15:55

NenoDimovski напиша:Добра тема!!! Сите што признаваат дека се папучари се апсолутно во право!!! И ја сум на еден начин влечка,само не толкава како моите најмили другари, тие па ептен забегале Twisted Evil !!!

Јас прашав какви се..., според што имаш заклучено дека се папучари..... А ако и се иде на типката по газот само за една работа и тоа СЕКС, тогаш мн имаат ЗАБЕГАНО, бидејќи за СЕКС не мораш да и идеш по г'зот, бидејќи има многу типки што ке ти дадат, а не мораш до толку да трчаш по нејзе. Сепак МАШКОТО треба да се има некое ДОСТОИНСТВО.
НЕ Е СВЕ ВО СЕКСОТ
Manakence_SK
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 34
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by NenoDimovski Пет Мај 22 2009, 16:36

Ма какво достоинство, коа треба да се легне нешто, нема достоинство!!!

И ДА ЗНАЕШ СВЕ Е ВО СЕКСОТ

И да знаеш ако нема секс, нема размножување, и нема смисла животот!!!
NenoDimovski
NenoDimovski
дебитант
дебитант

Број на мислења : 26
Join date : 2009-05-10
Age : 37
Местолокација : Независна Држава Ѓорче (карши Блажевски)

Вратете се на почетокот Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by Vampo Пет Мај 22 2009, 16:57

Не викам дека сексот не е битна работа, но и не е пресудна за да се биде папучар...Или дека воопшто не е битен за животот, напротив битен е али битен е до таа мера, што би го споредил со бензин за кола, ако немаш бензин стоиш у место, ако имаш идеш даље односно продолжува еволуцијата....
Vampo
Vampo
Admin CEO
Admin CEO

Број на мислења : 334
Join date : 2009-05-05
Age : 37
Местолокација : сегде само дома не

Вратете се на почетокот Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by Maja Саб Мај 23 2009, 18:29

се е во љубовта не е во сексот ништо ..само размножување...
За секс можеш секој и секаде да најдеш и секаде да имаш секс,ама за љубов и љубов тешко да најдеш поготово во ова време што се е скоро 90% лага и се е за пари така да коа ќе најдеш права и вистинска љуов и секс и се ке си дојде на време па дури и размножување.
Maja
Maja
златото на Vampo
златото на Vampo

Број на мислења : 271
Join date : 2009-05-05
Age : 37
Местолокација : дома :)

Вратете се на почетокот Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by Vampo Саб Мај 23 2009, 19:16

злато сакаш да почнеме да се размножуваме? Razz мала шала Embarassed
Vampo
Vampo
Admin CEO
Admin CEO

Број на мислења : 334
Join date : 2009-05-05
Age : 37
Местолокација : сегде само дома не

Вратете се на почетокот Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by Admin Саб Мај 23 2009, 22:37

ако де само напред популаризирајте го форумов!!!

а кога ке ме викнете на мекици ке ви го подарам форумов!!!

(мала шала(за тие што се лутат))
Admin
Admin
Администратор
Администратор

Број на мислења : 198
Join date : 2009-04-25
Age : 33
Местолокација : Skopje

https://pukanki.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by Manakence_SK Нед Мај 24 2009, 04:37

хехехехехехе
Manakence_SK
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 34
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by Maja Нед Мај 24 2009, 23:54

NE ...
Maja
Maja
златото на Vampo
златото на Vampo

Број на мислења : 271
Join date : 2009-05-05
Age : 37
Местолокација : дома :)

Вратете се на почетокот Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by Dekoman Саб Јун 06 2009, 18:40

NenoDimovski напиша:Ма какво достоинство, коа треба да се легне нешто, нема достоинство!!!

И ДА ЗНАЕШ СВЕ Е ВО СЕКСОТ

И да знаеш ако нема секс, нема размножување, и нема смисла животот!!!


ја радо би дебатирал со тебе за темава!!!
ко прво друго е коа ке станеш папучар после некое време поминато со девојката, а друго е после...хмм 1/2 недели да кажуваш колку ја сакаш...бла бла бла да не кажувам, СИГУРНО МЕ СФАТИ! а иначе не е се во сексот (поголемиот процент е, ама не скроз!) туку стварта е што девојката така се поставила да доминира, а ТИПЦИТЕ како нас, со "jak" карактер дозволуваме тоа да биде така, т.е. да не контролираат! АКО Е РАБОТАТА ДА ИМАМЕ СЕКС КОА НА НЕА ЌЕ И ТЕКНЕ...КЕ ИМА СО ТЕБЕ ОД КОА КЕ ЗАВРШИ СО СИТЕ ДРУГИ! покажи се како добар у кревет уште првиот пат, ке видиш ке те моли после за друга партија добар секс!!!
а чим ти си тој што го молат...поминало времето кога си бил ПАПУЧАР!
поздрав

Dekoman
форум newbie
форум newbie

Број на мислења : 79
Join date : 2009-05-14
Местолокација : Некаде во светов...па десно!

https://www.facebook.com/profile.php?id=1559570830

Вратете се на почетокот Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by Mihe-Iron Maiden Вто Јун 30 2009, 13:50

папучар ти е некој човек што многу сака папучи
Mihe-Iron Maiden
Mihe-Iron Maiden
форум newbie
форум newbie

Број на мислења : 197
Join date : 2009-05-27
Age : 27
Местолокација : Кисела Вода,Населба О_о

Вратете се на почетокот Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот