Пуканки


Join the forum, it's quick and easy

Пуканки
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Влез

Си ја заворавив лозинката!

Latest topics
» Ми треба совет околу телефон
Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 EmptyПет Јун 08 2012, 11:59 by Kokta

» Купување од САД
Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 EmptyЧет Дек 15 2011, 00:51 by Tapco

» итно
Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 EmptyНед Јан 10 2010, 02:14 by Kokta

» Денес станав у...
Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 EmptyНед Ное 15 2009, 02:30 by Manakence_SK

» Добродојдовте повелете претставете се!!!!
Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 EmptyСаб Окт 10 2009, 20:02 by S@T@

» Александре Пато потпиша за Лондонскиот гигант Челзи
Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 EmptyСаб Окт 10 2009, 20:01 by S@T@

» Преку Смајли Покажете Како Сте Моментално Расположени
Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 EmptyСаб Окт 03 2009, 14:55 by Vampo

» Што се според вас ПАПУЧАРИ
Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 EmptyСаб Окт 03 2009, 01:30 by Manakence_SK

» Hardware и све во врска со него
Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 EmptyСаб Окт 03 2009, 01:09 by RIC77

» Прашања, совети, проблеми околу и во врска со автомобилите!!
Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 EmptyСаб Окт 03 2009, 01:07 by RIC77

» Новото Поскапување на горивото
Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 EmptyПет Окт 02 2009, 22:25 by RIC77

» Најинтересни вицови :))
Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 EmptyПет Окт 02 2009, 17:42 by Manakence_SK

» Совети и трикови за вашиот компјутер
Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 EmptyПет Окт 02 2009, 02:51 by RIC77

» Интересни Слики
Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 EmptyЧет Окт 01 2009, 22:08 by Kokta

» Последна Примена Порака
Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 EmptyВто Aвг 04 2009, 10:10 by Mihe-Iron Maiden

» продолжи ја реченицата
Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 EmptyНед Jул 19 2009, 20:34 by Ficmkd

» Што јадам/пијам сега кога седам на компјутер
Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 EmptyПет Jул 17 2009, 12:21 by Mihe-Iron Maiden

» Текстови од вашите најдобри песни
Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 EmptyПон Jул 13 2009, 23:10 by Mihe-Iron Maiden

» Клипови
Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 EmptyНед Jул 12 2009, 15:26 by Maja

» На Буквата, на буквата ..
Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 EmptyНед Jул 12 2009, 12:18 by Ficmkd

Top posters
Manakence_SK (666)
Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 I_vote_lcapШто се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 I_voting_barШто се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 I_vote_rcap 
Ficmkd (391)
Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 I_vote_lcapШто се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 I_voting_barШто се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 I_vote_rcap 
Vampo (334)
Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 I_vote_lcapШто се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 I_voting_barШто се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 I_vote_rcap 
Maja (271)
Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 I_vote_lcapШто се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 I_voting_barШто се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 I_vote_rcap 
Admin (198)
Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 I_vote_lcapШто се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 I_voting_barШто се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 I_vote_rcap 
Mihe-Iron Maiden (197)
Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 I_vote_lcapШто се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 I_voting_barШто се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 I_vote_rcap 
fraerce (164)
Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 I_vote_lcapШто се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 I_voting_barШто се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 I_vote_rcap 
Dekoman (79)
Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 I_vote_lcapШто се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 I_voting_barШто се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 I_vote_rcap 
NenoDimovski (26)
Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 I_vote_lcapШто се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 I_voting_barШто се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 I_vote_rcap 
Djigi (22)
Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 I_vote_lcapШто се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 I_voting_barШто се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 I_vote_rcap 


Што се според вас ПАПУЧАРИ

+8
Admin
NenoDimovski
Ficmkd
Maja
Vampo
Djigi
fraerce
Manakence_SK
12 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by Ficmkd Чет Aвг 06 2009, 15:33

хахаха михе бе
Ficmkd
Ficmkd
Ѕвероштина
Ѕвероштина

Број на мислења : 391
Join date : 2009-05-05
Age : 32
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by Dance989 Чет Окт 01 2009, 00:43

И да се вратиме на темата папучари Very Happy НЕМА Папучари! Ако сакаш да и угодиш на девојката не значи дека си папучар ццц Surprised
Dance989
Dance989
дебитант
дебитант

Број на мислења : 12
Join date : 2009-09-29

Вратете се на почетокот Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by RIC77 Чет Окт 01 2009, 01:05

scratch scratch scratch
RIC77
RIC77
Администратор
Администратор

Број на мислења : 18
Join date : 2009-09-29

Вратете се на почетокот Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by Manakence_SK Чет Окт 01 2009, 18:32

Dance989 напиша:И да се вратиме на темата папучари Very Happy НЕМА Папучари! Ако сакаш да и угодиш на девојката не значи дека си папучар ццц Surprised

Значи и да те тера да го чистиш WC со јазик, ќе го чистиш.
Тоа значи дека ке и удоволуш, и нема да бидеш папушар :S :S :S
Manakence_SK
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 34
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by Dance989 Пет Окт 02 2009, 00:24

Се во свои граници МИСЛАМ!!! Smile Тоа ти што го кажа ни слуга не го прави!
Dance989
Dance989
дебитант
дебитант

Број на мислења : 12
Join date : 2009-09-29

Вратете се на почетокот Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by RIC77 Пет Окт 02 2009, 00:30

Dance989 напиша:Се во свои граници МИСЛАМ!!! Smile Тоа ти што го кажа ни слуга не го прави!

Па ако не го прави слуга кој го прави??? Папучарот scratch
RIC77
RIC77
Администратор
Администратор

Број на мислења : 18
Join date : 2009-09-29

Вратете се на почетокот Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by Dance989 Пет Окт 02 2009, 00:31

Епа sorry ама ако е некоја со разум нема да ти каже ај сеа лижи го вецево ЦЦЦ!
Dance989
Dance989
дебитант
дебитант

Број на мислења : 12
Join date : 2009-09-29

Вратете се на почетокот Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by Manakence_SK Пет Окт 02 2009, 08:26

Добро тоа беше онака фигуративно кажано да го лижеш WC_то, ама има случаеви типката иде на педикир, маникир, шета по цел ден, а типот дома чисти, готви, чува деца....
ШТО Е ТОА ???
Manakence_SK
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 34
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by Dance989 Пет Окт 02 2009, 22:23

Татко кој се грижи за децата БОГ ДА ЧУВА, а мажот да иде по кафани,по кладилници, а жената да чува деца,да пере,да готви...
ШТО Е ТОА???
Во семејство(ако веќе збориме за семејство) сите се рамноправни не владее само МАЖОТ и жената не е роб да седи само дома!
Dance989
Dance989
дебитант
дебитант

Број на мислења : 12
Join date : 2009-09-29

Вратете се на почетокот Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by Manakence_SK Саб Окт 03 2009, 00:19

^^Данце989 кажи ми.... се договараме да излагаме, ама додека планиравме каде да идеме, бевмемашко друштво на кафе кај другар во бутел. Се договоривме што се договоривме и другар и се јавува на девојка му, да и каже што како (а типкава седи во Ѓорче), се договорија што како, доага време да излеземе, а планот беше да идеме да ја земеме типкава од дома, па да шетаме низ центар(што како не е важно). Од бутел запаливме две коли до Ѓорче, дојдовме до кај типкава, да ја начекаме во тренерки и со одговор, дечко ми неможе со вас да иде. Нормално типов не дојде и не излегоа со нас. Кажи ми што е тоа ???

Или уште еден пример ке ти дадам, седевме 2 пара во парк, и другаров се смее вика, абе дечки брат ми пораснал, почнал да става голи женски во телефон(брат му 6 одд), и девојка му оддеднаш хистерично, ти мене не ме сакаш, ти на такви се палиш, и уште што не му кажа, за да дојде до тоа да се другаров заедно со девојка му, отидоа до кај него дома да ги избрише сликие од кај брат му од тел ?????
Manakence_SK
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 34
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by RIC77 Саб Окт 03 2009, 01:04

Во двата случаеви е застапен во правилна смисла на зборот ПАПУЧАР !
RIC77
RIC77
Администратор
Администратор

Број на мислења : 18
Join date : 2009-09-29

Вратете се на почетокот Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by Dance989 Саб Окт 03 2009, 01:07

Хммм Smile добро еве за ова можам да признаам дека си во право,ептен таа хистерична( за кај брат му) а инаку и јас сум против тоа,ако мојот дечко има слики од голи жени ептен е глупо,ако му се свиѓам и ако ме сака што има да зјае по други или ти како што викаш да се пали...Ама сепак се зависи од тоа какви се двајцата :S Има да,СЕКАКВИ Smile
Dance989
Dance989
дебитант
дебитант

Број на мислења : 12
Join date : 2009-09-29

Вратете се на почетокот Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by Dance989 Саб Окт 03 2009, 01:13

А За првиот случај може имала некој проблем и он што мајка бара да оди со вас без неа,ќе му се налути :S Не ја знам па да ти кажам што може да е.Сепак тој останал со неа затоа што ја сакал,без разлика дали вие ќе го викате ПАПУЧАР или не... Сакам да кажам дека некои дечки што ги знам се плашат да бидат такви како што треба да бидат со девојката од страв или срам да не ги викаат другарите утре папучари,а девојче како девојче бара внимание Smile) и докажување...
Dance989
Dance989
дебитант
дебитант

Број на мислења : 12
Join date : 2009-09-29

Вратете се на почетокот Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by RIC77 Саб Окт 03 2009, 01:21

Па ако иделе сите со зенските ке иделе сите, а не само од да идел со зенската со уште 20 другари т.е. ете си се собрале машко друштво и си излегле на по едно Скопско!
RIC77
RIC77
Администратор
Администратор

Број на мислења : 18
Join date : 2009-09-29

Вратете се на почетокот Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by Manakence_SK Саб Окт 03 2009, 01:30

Dance989 напиша:А За првиот случај може имала некој проблем и он што мајка бара да оди со вас без неа,ќе му се налути :S

Според ова што го кажа.... јас вака свакам, кога ке бидеш врска тури му пепел на друштвото, кога си во врска само партнерот пости и никој друг. А за во првиот случај, можеше уште одма по тел да каже, а не после некој саат време како гром од ведро небо

A RIC не бевме само машко друштво за излагање, ако бевме машко друштво, немаше ни да ја викнеме.
П.С Во друштво повеќе се женски Smile
Manakence_SK
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 34
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Што се според вас ПАПУЧАРИ - Page 2 Empty Re: Што се според вас ПАПУЧАРИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот