Пуканки


Join the forum, it's quick and easy

Пуканки
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Влез

Си ја заворавив лозинката!

Latest topics
» Ми треба совет околу телефон
Новото Поскапување на горивото EmptyПет Јун 08 2012, 11:59 by Kokta

» Купување од САД
Новото Поскапување на горивото EmptyЧет Дек 15 2011, 00:51 by Tapco

» итно
Новото Поскапување на горивото EmptyНед Јан 10 2010, 02:14 by Kokta

» Денес станав у...
Новото Поскапување на горивото EmptyНед Ное 15 2009, 02:30 by Manakence_SK

» Добродојдовте повелете претставете се!!!!
Новото Поскапување на горивото EmptyСаб Окт 10 2009, 20:02 by S@T@

» Александре Пато потпиша за Лондонскиот гигант Челзи
Новото Поскапување на горивото EmptyСаб Окт 10 2009, 20:01 by S@T@

» Преку Смајли Покажете Како Сте Моментално Расположени
Новото Поскапување на горивото EmptyСаб Окт 03 2009, 14:55 by Vampo

» Што се според вас ПАПУЧАРИ
Новото Поскапување на горивото EmptyСаб Окт 03 2009, 01:30 by Manakence_SK

» Hardware и све во врска со него
Новото Поскапување на горивото EmptyСаб Окт 03 2009, 01:09 by RIC77

» Прашања, совети, проблеми околу и во врска со автомобилите!!
Новото Поскапување на горивото EmptyСаб Окт 03 2009, 01:07 by RIC77

» Новото Поскапување на горивото
Новото Поскапување на горивото EmptyПет Окт 02 2009, 22:25 by RIC77

» Најинтересни вицови :))
Новото Поскапување на горивото EmptyПет Окт 02 2009, 17:42 by Manakence_SK

» Совети и трикови за вашиот компјутер
Новото Поскапување на горивото EmptyПет Окт 02 2009, 02:51 by RIC77

» Интересни Слики
Новото Поскапување на горивото EmptyЧет Окт 01 2009, 22:08 by Kokta

» Последна Примена Порака
Новото Поскапување на горивото EmptyВто Aвг 04 2009, 10:10 by Mihe-Iron Maiden

» продолжи ја реченицата
Новото Поскапување на горивото EmptyНед Jул 19 2009, 20:34 by Ficmkd

» Што јадам/пијам сега кога седам на компјутер
Новото Поскапување на горивото EmptyПет Jул 17 2009, 12:21 by Mihe-Iron Maiden

» Текстови од вашите најдобри песни
Новото Поскапување на горивото EmptyПон Jул 13 2009, 23:10 by Mihe-Iron Maiden

» Клипови
Новото Поскапување на горивото EmptyНед Jул 12 2009, 15:26 by Maja

» На Буквата, на буквата ..
Новото Поскапување на горивото EmptyНед Jул 12 2009, 12:18 by Ficmkd

Top posters
Manakence_SK (666)
Новото Поскапување на горивото I_vote_lcapНовото Поскапување на горивото I_voting_barНовото Поскапување на горивото I_vote_rcap 
Ficmkd (391)
Новото Поскапување на горивото I_vote_lcapНовото Поскапување на горивото I_voting_barНовото Поскапување на горивото I_vote_rcap 
Vampo (334)
Новото Поскапување на горивото I_vote_lcapНовото Поскапување на горивото I_voting_barНовото Поскапување на горивото I_vote_rcap 
Maja (271)
Новото Поскапување на горивото I_vote_lcapНовото Поскапување на горивото I_voting_barНовото Поскапување на горивото I_vote_rcap 
Admin (198)
Новото Поскапување на горивото I_vote_lcapНовото Поскапување на горивото I_voting_barНовото Поскапување на горивото I_vote_rcap 
Mihe-Iron Maiden (197)
Новото Поскапување на горивото I_vote_lcapНовото Поскапување на горивото I_voting_barНовото Поскапување на горивото I_vote_rcap 
fraerce (164)
Новото Поскапување на горивото I_vote_lcapНовото Поскапување на горивото I_voting_barНовото Поскапување на горивото I_vote_rcap 
Dekoman (79)
Новото Поскапување на горивото I_vote_lcapНовото Поскапување на горивото I_voting_barНовото Поскапување на горивото I_vote_rcap 
NenoDimovski (26)
Новото Поскапување на горивото I_vote_lcapНовото Поскапување на горивото I_voting_barНовото Поскапување на горивото I_vote_rcap 
Djigi (22)
Новото Поскапување на горивото I_vote_lcapНовото Поскапување на горивото I_voting_barНовото Поскапување на горивото I_vote_rcap 


Новото Поскапување на горивото

+3
Ficmkd
fraerce
Manakence_SK
7 posters

Go down

Новото Поскапување на горивото Empty Новото Поскапување на горивото

Пишување by Manakence_SK Вто Јун 09 2009, 21:21

08.06.2009
Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за два, а дизел горивата за 2,5 денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Со одлуката се врши зголемување на рафинериските и на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 8,41, односно за 5,81 отсто.

Новата цена на:
ЕУРОСУПЕР-95 е 61 денар за литар,
ЕУРОСУПЕР-98 ќе се продава за 62,
а моторниот бензин МБ-96 за 64 денари за литар.
ЕУРОДИЗЕЛ-от (D-E IV) ќе чини 47,
Екстра лесното гориво за домаќинство (ЕЛ-1) 36 денари за литар.

Со одлуката на РКЕ за 1,856 денари за килограм се зголемува и малопродажната цена на мазутот М-2, кој сега ќе се продава за 23,687 денари за килограм.

Од РКЕ истакнуваат дека причина за зголемувањето на малопродажните цени на нафтените деривати е за 12,66 отсто повисоката просечна цена на сурова нафта на светскиот пазар во изминатиот 14-дневен период, како и за 2,44 отсто понискиот курс на денарот во однос на доларот.

Manakence_SK
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 34
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Новото Поскапување на горивото Empty Re: Новото Поскапување на горивото

Пишување by fraerce Вто Јун 09 2009, 21:23

Па овие се луди, од 90 и нешто како беше безоловниот, се спушти на 45 и сеа пополека пак дојде на 60. lol!
Ке не натераат колите на вода да ги возиме, или да ставиме 1 литар гориво, возиме до каде што возиме, и после до крај да ја туркаме колата. Така воопшто нема да троши
fraerce
fraerce
форум newbie
форум newbie

Број на мислења : 164
Join date : 2009-05-13
Age : 36
Местолокација : Во Жолто Комбе

Вратете се на почетокот Go down

Новото Поскапување на горивото Empty Re: Новото Поскапување на горивото

Пишување by Ficmkd Вто Јун 09 2009, 21:55

Што им е филмот на овие нашиве бе... цел свет поевтинува бензинот кај нас само поскапува..... ај у К****
Ficmkd
Ficmkd
Ѕвероштина
Ѕвероштина

Број на мислења : 391
Join date : 2009-05-05
Age : 32
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Новото Поскапување на горивото Empty Re: Новото Поскапување на горивото

Пишување by Vampo Вто Јун 30 2009, 14:37

одмори идат мора некој да им го плати одморот на газдите на Макпетрол коа ке идат у Египет , Доминиканска Република, Хаваи, Куба итн... Мора да поскапат бензините како...Да им ебам мамицата на сите тие
Vampo
Vampo
Admin CEO
Admin CEO

Број на мислења : 334
Join date : 2009-05-05
Age : 37
Местолокација : сегде само дома не

Вратете се на почетокот Go down

Новото Поскапување на горивото Empty Re: Новото Поскапување на горивото

Пишување by Mihe-Iron Maiden Вто Јун 30 2009, 14:57

аман бе да им е*** све на овие за бензинот со го поскапуваат!!
Mihe-Iron Maiden
Mihe-Iron Maiden
форум newbie
форум newbie

Број на мислења : 197
Join date : 2009-05-27
Age : 27
Местолокација : Кисела Вода,Населба О_о

Вратете се на почетокот Go down

Новото Поскапување на горивото Empty Re: Новото Поскапување на горивото

Пишување by Manakence_SK Вто Јун 30 2009, 18:23

Ама ова лудите пак го поскапеа, сега безоловен 95 е 62 :@ :@ :@
Manakence_SK
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 34
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Новото Поскапување на горивото Empty Re: Новото Поскапување на горивото

Пишување by RIC77 Чет Окт 01 2009, 00:51

Бензинот поевтине!!
RIC77
RIC77
Администратор
Администратор

Број на мислења : 18
Join date : 2009-09-29

Вратете се на почетокот Go down

Новото Поскапување на горивото Empty Re: Новото Поскапување на горивото

Пишување by Manakence_SK Чет Окт 01 2009, 18:33

^^ Ама темата е стара повеќе од 2-3 месеци Smile
Manakence_SK
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 34
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Новото Поскапување на горивото Empty Re: Новото Поскапување на горивото

Пишување by RIC77 Пет Окт 02 2009, 00:26

Па ако е стара не треба ваљда да отвараме нова со секоја промена на цените! afro
RIC77
RIC77
Администратор
Администратор

Број на мислења : 18
Join date : 2009-09-29

Вратете се на почетокот Go down

Новото Поскапување на горивото Empty Re: Новото Поскапување на горивото

Пишување by Dance989 Пет Окт 02 2009, 00:41

lol!
Dance989
Dance989
дебитант
дебитант

Број на мислења : 12
Join date : 2009-09-29

Вратете се на почетокот Go down

Новото Поскапување на горивото Empty Re: Новото Поскапување на горивото

Пишување by Manakence_SK Пет Окт 02 2009, 17:41

Тука си во право, ама поетинување нема последните 2-3 недели Smile
Manakence_SK
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 34
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Новото Поскапување на горивото Empty Re: Новото Поскапување на горивото

Пишување by RIC77 Пет Окт 02 2009, 22:13

Manakence_SK напиша:Тука си во право, ама поетинување нема последните 2-3 недели Smile

Другар убаво е да пишуваш ама незнам дали овие твој постови и тврдења се докажани и со факти или онака лупнато е???
Немав време да побарам по сајтовите на телевизиите, ама искористив нешто што ми беше при рака!

http://kajgana.com/makedonija/benzinite-poevtinuvaat-za-15-denari-dizelot-za-denar.html

Значи поевтинеа на 28.09.2009 а денеска сме 02.10.2009 година, значи нецели 4 дена!!!
RIC77
RIC77
Администратор
Администратор

Број на мислења : 18
Join date : 2009-09-29

Вратете се на почетокот Go down

Новото Поскапување на горивото Empty Re: Новото Поскапување на горивото

Пишување by Manakence_SK Пет Окт 02 2009, 22:19

Другар несакам да постирам без потреба, ама синојка ја танкирав колата, на бензиска на макпетрол и безоловен 95 ми го наплатија 61,5, а таа цена на безоловниот е скоро 1 месец. Па што е работата, што едно кажуваат, а друго прават по бензиските незнам Evil or Very Mad
Manakence_SK
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 34
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Новото Поскапување на горивото Empty Re: Новото Поскапување на горивото

Пишување by RIC77 Пет Окт 02 2009, 22:25

Manakence_SK напиша:Другар несакам да постирам без потреба, ама синојка ја танкирав колата, на бензиска на макпетрол и безоловен 95 ми го наплатија 61,5, а таа цена на безоловниот е скоро 1 месец. Па што е работата, што едно кажуваат, а друго прават по бензиските незнам Evil or Very Mad

Живеам во Карпош, и бензинските што се во близина 95-ката ја продаваат 59,50 денари и тоа од пред 3 дена бидејќи и тогаш ставав одма по намалувањето на цените!
Запознаен сум со бензинската накај Топанско - Шуто Оризари и тамо се бензините поскапи за 1-2 денари, за други незнам.
RIC77
RIC77
Администратор
Администратор

Број на мислења : 18
Join date : 2009-09-29

Вратете се на почетокот Go down

Новото Поскапување на горивото Empty Re: Новото Поскапување на горивото

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот