Пуканки


Join the forum, it's quick and easy

Пуканки
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Влез

Си ја заворавив лозинката!

Latest topics
» Ми треба совет околу телефон
Текстови од вашите најдобри песни EmptyПет Јун 08 2012, 11:59 by Kokta

» Купување од САД
Текстови од вашите најдобри песни EmptyЧет Дек 15 2011, 00:51 by Tapco

» итно
Текстови од вашите најдобри песни EmptyНед Јан 10 2010, 02:14 by Kokta

» Денес станав у...
Текстови од вашите најдобри песни EmptyНед Ное 15 2009, 02:30 by Manakence_SK

» Добродојдовте повелете претставете се!!!!
Текстови од вашите најдобри песни EmptyСаб Окт 10 2009, 20:02 by S@T@

» Александре Пато потпиша за Лондонскиот гигант Челзи
Текстови од вашите најдобри песни EmptyСаб Окт 10 2009, 20:01 by S@T@

» Преку Смајли Покажете Како Сте Моментално Расположени
Текстови од вашите најдобри песни EmptyСаб Окт 03 2009, 14:55 by Vampo

» Што се според вас ПАПУЧАРИ
Текстови од вашите најдобри песни EmptyСаб Окт 03 2009, 01:30 by Manakence_SK

» Hardware и све во врска со него
Текстови од вашите најдобри песни EmptyСаб Окт 03 2009, 01:09 by RIC77

» Прашања, совети, проблеми околу и во врска со автомобилите!!
Текстови од вашите најдобри песни EmptyСаб Окт 03 2009, 01:07 by RIC77

» Новото Поскапување на горивото
Текстови од вашите најдобри песни EmptyПет Окт 02 2009, 22:25 by RIC77

» Најинтересни вицови :))
Текстови од вашите најдобри песни EmptyПет Окт 02 2009, 17:42 by Manakence_SK

» Совети и трикови за вашиот компјутер
Текстови од вашите најдобри песни EmptyПет Окт 02 2009, 02:51 by RIC77

» Интересни Слики
Текстови од вашите најдобри песни EmptyЧет Окт 01 2009, 22:08 by Kokta

» Последна Примена Порака
Текстови од вашите најдобри песни EmptyВто Aвг 04 2009, 10:10 by Mihe-Iron Maiden

» продолжи ја реченицата
Текстови од вашите најдобри песни EmptyНед Jул 19 2009, 20:34 by Ficmkd

» Што јадам/пијам сега кога седам на компјутер
Текстови од вашите најдобри песни EmptyПет Jул 17 2009, 12:21 by Mihe-Iron Maiden

» Текстови од вашите најдобри песни
Текстови од вашите најдобри песни EmptyПон Jул 13 2009, 23:10 by Mihe-Iron Maiden

» Клипови
Текстови од вашите најдобри песни EmptyНед Jул 12 2009, 15:26 by Maja

» На Буквата, на буквата ..
Текстови од вашите најдобри песни EmptyНед Jул 12 2009, 12:18 by Ficmkd

Top posters
Manakence_SK (666)
Текстови од вашите најдобри песни I_vote_lcapТекстови од вашите најдобри песни I_voting_barТекстови од вашите најдобри песни I_vote_rcap 
Ficmkd (391)
Текстови од вашите најдобри песни I_vote_lcapТекстови од вашите најдобри песни I_voting_barТекстови од вашите најдобри песни I_vote_rcap 
Vampo (334)
Текстови од вашите најдобри песни I_vote_lcapТекстови од вашите најдобри песни I_voting_barТекстови од вашите најдобри песни I_vote_rcap 
Maja (271)
Текстови од вашите најдобри песни I_vote_lcapТекстови од вашите најдобри песни I_voting_barТекстови од вашите најдобри песни I_vote_rcap 
Admin (198)
Текстови од вашите најдобри песни I_vote_lcapТекстови од вашите најдобри песни I_voting_barТекстови од вашите најдобри песни I_vote_rcap 
Mihe-Iron Maiden (197)
Текстови од вашите најдобри песни I_vote_lcapТекстови од вашите најдобри песни I_voting_barТекстови од вашите најдобри песни I_vote_rcap 
fraerce (164)
Текстови од вашите најдобри песни I_vote_lcapТекстови од вашите најдобри песни I_voting_barТекстови од вашите најдобри песни I_vote_rcap 
Dekoman (79)
Текстови од вашите најдобри песни I_vote_lcapТекстови од вашите најдобри песни I_voting_barТекстови од вашите најдобри песни I_vote_rcap 
NenoDimovski (26)
Текстови од вашите најдобри песни I_vote_lcapТекстови од вашите најдобри песни I_voting_barТекстови од вашите најдобри песни I_vote_rcap 
Djigi (22)
Текстови од вашите најдобри песни I_vote_lcapТекстови од вашите најдобри песни I_voting_barТекстови од вашите најдобри песни I_vote_rcap 


Текстови од вашите најдобри песни

4 posters

Go down

Текстови од вашите најдобри песни Empty Текстови од вашите најдобри песни

Пишување by Ficmkd Пон Јун 15 2009, 09:33

Ја ќе пастирам текст од Слаткар - САКАШ ДА СИ ФАЦА? може текстот е малце безобразен, ама јбг вистина е цел
Ficmkd
Ficmkd
Ѕвероштина
Ѕвероштина

Број на мислења : 391
Join date : 2009-05-05
Age : 32
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Текстови од вашите најдобри песни Empty Re: Текстови од вашите најдобри песни

Пишување by Ficmkd Пон Јун 15 2009, 09:35

Okej...

(Kоја ти е оваа?)
Она е пичка во градот и пие само "Космополите"
се ложи на моторите, телефоните колите...
Новите модели нели и се слаба страна,
сака сепаре во диско, дискотопка во кафана.
Она дава на секој да не биде покус
се ложи на хрватски фрази мала покуса...
На лице двеипол кила шминка,
глуми неќе, а се пали на коментари ко "КАКВА ПИЧКА"
Стига нејзиниот дечко...
(на мојата драга и треба вози ме побрзо мечко)
Дечко и е фаца има џеб да биде банка...
Кељава глава со лузни, кило злата око врата..
а кантар не го мери нешколуван криминалец
има се што и треба само нема памет...
има кафе на ден муабет, па цел ден не е пиена
пие на јавно кафе за да биде видена...
Но дечко и не е тука.. има бизнис причина
Дискотопка во кафана чука малолетни пичиња..
Но неа во животот ја занима само мода,
има живот и принципи, лока флаширана вода

реф.
Сакаш да си фаца?
(САКАМ ДА СУМ ФАЦА)
Ти сакаш да си фаца?
(САКАМ ДА СУМ ФАЦА)
Барај ме кафе батали имај кеш кола трачари,
дали се би направил?
(ОК САКАМ ДА СУМ ФАЦА)
Сакаш да си фаца?
(САКАМ ДА СУМ ФАЦА)
Сакаш да бидеш фаца?
(САКАМ ДА СУМ ФАЦА)
Барај ме кафе батали имај кеш кола трачари,
дали се би направил?
(ОК САКАМ ДА СУМ ФАЦА)
ок
(САКАМ ДА СУМ ФАЦА)
ок
(САКАМ ДА СУМ ФАЦА)
ок
(САКАМ ДА СУМ ФАЦА)
ОК
(која ти е оваа)
Има 21 сеуште спие со мендо,
Ја препознаваат по брендот
ја занима само трендот
Се вика ивана ја викаат иви
се ложи Милано чао бела фешн тв
Она е недопирлива ко божем.
Он и се дига божем,
она на прва вечер дига нозе
Уметничка душа обожава да црта
можеш да ја имаш брат само почасти ја црта
А типот до неа е толку студен
Студира на приватен колеџ тато плаќа
-сине биди студент
Он е као вљубен она цела изгубена
и купи тон гардероба му призна дека е вљубена
На шопинг у солун Љубави пали ме
да ни укинат вето - да им попушиме на циганите (ОК)
ОК ОК ќе бидеш фаца
Уствари што кур ја замарам сакам нешто да те прашам:

реф:
Сакаш да си фаца?
(САКАМ ДА СУМ ФАЦА)
Ти сакаш да си фаца?
(САКАМ ДА СУМ ФАЦА)
Барај ме кафе батали имај кеш кола трачари,
дали се би направил?
(ОК САКАМ ДА СУМ ФАЦА)
Сакаш да си фаца?
(САКАМ ДА СУМ ФАЦА)
Сакаш да бидеш фаца?
(САКАМ ДА СУМ ФАЦА)
Барај ме кафе батали имај кеш кола трачари,
дали се би направил?
(ОК САКАМ ДА СУМ ФАЦА)

Ја би се сменил ради нас,
твојот сон е луи витон, мојот сон е зелена градина
Не го јади ма дојди да те бацам.
Немој да мислиш дека е толку лесно да си фаца!!
(АМА САКАМ)

РЕФ.
ок
(САКАМ ДА СУМ ФАЦА)
ок
(САКАМ ДА СУМ ФАЦА)
ок
(САКАМ ДА СУМ ФАЦА)
ОК
Ficmkd
Ficmkd
Ѕвероштина
Ѕвероштина

Број на мислења : 391
Join date : 2009-05-05
Age : 32
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Текстови од вашите најдобри песни Empty Re: Текстови од вашите најдобри песни

Пишување by Mihe-Iron Maiden Пон Јун 29 2009, 10:43

фаил фаил фаил фаил фаил фаил фаил фаил фаил
Mihe-Iron Maiden
Mihe-Iron Maiden
форум newbie
форум newbie

Број на мислења : 197
Join date : 2009-05-27
Age : 27
Местолокација : Кисела Вода,Населба О_о

Вратете се на почетокот Go down

Текстови од вашите најдобри песни Empty Re: Текстови од вашите најдобри песни

Пишување by Manakence_SK Пон Јун 29 2009, 10:47

Тоше - игри без граници

Da mozam bar da se razbudam
Vo svet na ljubovta bez stari dolgovi
I tie senista
Vo cekor sto me demneat

Da mozam bar da te pregrnam
Da ne se sekavam na studoj esenski
Onie patila
Sto tokmu nas ne sledea

A mojov zivot ?€? igri bez granici
Umorna prikazna skinati stranici
Prazni neispisani

A mojov zivot e vecno paganje
Se da se sobere - poraz ke ostane
Naviki stari vo mene

Da mozam bar da te razbudam
So kafe utrinsko vo krevet zaedno
Pa da te baknuvam
Toa go nema odamna

Da mozam bar da se zaljubam
Vo mala selanka na rosna ledina
Nebesno visoka
Nadolu da ne dogleduvam

A mojov zivot ?€? igri bez granici
Umorna prikazna skinati stranici
Prazni neispisani

A mojov zivot e vecno paganje
Se da se sobere - poraz ke ostane
Naviki stari vo mene
______________________________________________________________


Тоше - The Hardest Thing


I sleep all night
Right by your side
I love to hear
Your breathing
Breathing

The morning light
Opens my eyes
It’️s nearly time
For leaving
Leaving

I know that it seems
Like it’️s easy for me
Oh I wish you could feel
What’️s going on inside me

REF:
It’️s the hardest thing
I ever have to do
To walk away from you
When I want to hold you

It’️s the hardest thing
In every single day
To have to turn away
I want to let you know
That this is the hardest thing

Another day
It’️s years away
I close my eyes
To see your face
The more I wait
The longer it takes
It feels like time
is standing still
Wherever you go
Whatever you do
I want you to know
That you’️re on my mind

REF.

Just to let go of your hand
It’️s the hardest thing
To make you understand
That to love you, feel you
Till the time I see you again
It’️s the hardest thing

REF.

I sleep all night
Right by your side
I love to hear
Your breathing
Breathing
Manakence_SK
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 34
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Текстови од вашите најдобри песни Empty Re: Текстови од вашите најдобри песни

Пишување by Mihe-Iron Maiden Пон Јун 29 2009, 11:09

мора македонска?
ако не еве ви од Iron Maiden-No More Lies There's a darkening sky before me.
There's no time to prepare.
Salvage a lost horizon
But no regrets from me.
Maybe i'll be back some other day. (some other day)
To live again, just who can say.
In what shape or form that i might be.
Just another chance for me.

A hurried time, no disgrace,
instead of racing to conclusion,
wishing all my life away,
no-one can stop me now.

Time is up, it couldn't last,
but there's more things i'd like to do,
i'm coming back,
to try again,
some day maybe i'll wait till then...
No More Lies x 8

They're all sitting at my table.
Talking tall and drinking wine.
Their time is up just like me
but They just don't know it yet.
So just a word of warning
When you're in your deepest dreams.
There's nothing you can hide from.
I've got my eye on you.

The clock is fast. The hour is near.
Eventful past is everclear.
My life is set. The time is here.
I think i'm coming home...

No More Lies x 8

-solo-

A hurried time, no disgrace,
instead of racing to conclusion,
wishing all your life away,
no-one can stop me now.

Time is up, it couldn't last,
but there's more things i have to do,
i'm coming back,
to try again,
don't tell me that this is the end...

No More Lies x 11
Mihe-Iron Maiden
Mihe-Iron Maiden
форум newbie
форум newbie

Број на мислења : 197
Join date : 2009-05-27
Age : 27
Местолокација : Кисела Вода,Населба О_о

Вратете се на почетокот Go down

Текстови од вашите најдобри песни Empty Re: Текстови од вашите најдобри песни

Пишување by Ficmkd Пон Јун 29 2009, 11:40

Не пишува македонска... која песна ти е најдобра пиши тука Very Happy
Ficmkd
Ficmkd
Ѕвероштина
Ѕвероштина

Број на мислења : 391
Join date : 2009-05-05
Age : 32
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Текстови од вашите најдобри песни Empty Re: Текстови од вашите најдобри песни

Пишување by NenoDimovski Чет Jул 09 2009, 17:43

Mihe-Iron Maiden сеа ме потсети на една мн јака песна од Мејден. Се вика No Prayer for The Dying и е од истоимениот албум!No Prayer for The Dying


There are times when I've wondered
And times when I've cried
When my prayerss they were answered
At times when I've lied
But if you asked me a question
Would I tell you the truth
Now there's something to bet on
You've got nothing to lose

When I've sat by the window
And gazed at the rain
With an ache in my heart
But never feeling the pain
And if you would tell me
Just what my life means
Walking a long road
Never reaching the end

God give me the answer to my life
God give me the answer to my dreams
God give me the answer to my prayers
God give me the answer to my being[code]
NenoDimovski
NenoDimovski
дебитант
дебитант

Број на мислења : 26
Join date : 2009-05-10
Age : 37
Местолокација : Независна Држава Ѓорче (карши Блажевски)

Вратете се на почетокот Go down

Текстови од вашите најдобри песни Empty Re: Текстови од вашите најдобри песни

Пишување by Mihe-Iron Maiden Пон Jул 13 2009, 23:10

UP THE IRONS!!!
Mihe-Iron Maiden
Mihe-Iron Maiden
форум newbie
форум newbie

Број на мислења : 197
Join date : 2009-05-27
Age : 27
Местолокација : Кисела Вода,Населба О_о

Вратете се на почетокот Go down

Текстови од вашите најдобри песни Empty Re: Текстови од вашите најдобри песни

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот