Пуканки


Join the forum, it's quick and easy

Пуканки
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Влез

Си ја заворавив лозинката!

Latest topics
» Ми треба совет околу телефон
Вашите предлози тука EmptyПет Јун 08 2012, 11:59 by Kokta

» Купување од САД
Вашите предлози тука EmptyЧет Дек 15 2011, 00:51 by Tapco

» итно
Вашите предлози тука EmptyНед Јан 10 2010, 02:14 by Kokta

» Денес станав у...
Вашите предлози тука EmptyНед Ное 15 2009, 02:30 by Manakence_SK

» Добродојдовте повелете претставете се!!!!
Вашите предлози тука EmptyСаб Окт 10 2009, 20:02 by S@T@

» Александре Пато потпиша за Лондонскиот гигант Челзи
Вашите предлози тука EmptyСаб Окт 10 2009, 20:01 by S@T@

» Преку Смајли Покажете Како Сте Моментално Расположени
Вашите предлози тука EmptyСаб Окт 03 2009, 14:55 by Vampo

» Што се според вас ПАПУЧАРИ
Вашите предлози тука EmptyСаб Окт 03 2009, 01:30 by Manakence_SK

» Hardware и све во врска со него
Вашите предлози тука EmptyСаб Окт 03 2009, 01:09 by RIC77

» Прашања, совети, проблеми околу и во врска со автомобилите!!
Вашите предлози тука EmptyСаб Окт 03 2009, 01:07 by RIC77

» Новото Поскапување на горивото
Вашите предлози тука EmptyПет Окт 02 2009, 22:25 by RIC77

» Најинтересни вицови :))
Вашите предлози тука EmptyПет Окт 02 2009, 17:42 by Manakence_SK

» Совети и трикови за вашиот компјутер
Вашите предлози тука EmptyПет Окт 02 2009, 02:51 by RIC77

» Интересни Слики
Вашите предлози тука EmptyЧет Окт 01 2009, 22:08 by Kokta

» Последна Примена Порака
Вашите предлози тука EmptyВто Aвг 04 2009, 10:10 by Mihe-Iron Maiden

» продолжи ја реченицата
Вашите предлози тука EmptyНед Jул 19 2009, 20:34 by Ficmkd

» Што јадам/пијам сега кога седам на компјутер
Вашите предлози тука EmptyПет Jул 17 2009, 12:21 by Mihe-Iron Maiden

» Текстови од вашите најдобри песни
Вашите предлози тука EmptyПон Jул 13 2009, 23:10 by Mihe-Iron Maiden

» Клипови
Вашите предлози тука EmptyНед Jул 12 2009, 15:26 by Maja

» На Буквата, на буквата ..
Вашите предлози тука EmptyНед Jул 12 2009, 12:18 by Ficmkd

Top posters
Manakence_SK (666)
Вашите предлози тука I_vote_lcapВашите предлози тука I_voting_barВашите предлози тука I_vote_rcap 
Ficmkd (391)
Вашите предлози тука I_vote_lcapВашите предлози тука I_voting_barВашите предлози тука I_vote_rcap 
Vampo (334)
Вашите предлози тука I_vote_lcapВашите предлози тука I_voting_barВашите предлози тука I_vote_rcap 
Maja (271)
Вашите предлози тука I_vote_lcapВашите предлози тука I_voting_barВашите предлози тука I_vote_rcap 
Admin (198)
Вашите предлози тука I_vote_lcapВашите предлози тука I_voting_barВашите предлози тука I_vote_rcap 
Mihe-Iron Maiden (197)
Вашите предлози тука I_vote_lcapВашите предлози тука I_voting_barВашите предлози тука I_vote_rcap 
fraerce (164)
Вашите предлози тука I_vote_lcapВашите предлози тука I_voting_barВашите предлози тука I_vote_rcap 
Dekoman (79)
Вашите предлози тука I_vote_lcapВашите предлози тука I_voting_barВашите предлози тука I_vote_rcap 
NenoDimovski (26)
Вашите предлози тука I_vote_lcapВашите предлози тука I_voting_barВашите предлози тука I_vote_rcap 
Djigi (22)
Вашите предлози тука I_vote_lcapВашите предлози тука I_voting_barВашите предлози тука I_vote_rcap 


Вашите предлози тука

+5
Maja
Admin
fraerce
Ficmkd
Vampo
9 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Вашите предлози тука Empty Вашите предлози тука

Пишување by Vampo Сре Мај 06 2009, 21:20

Ако имате некој предлог за подобрување на форумот и кон која категорија да се стреми пишете тука.
Vampo
Vampo
Admin CEO
Admin CEO

Број на мислења : 334
Join date : 2009-05-05
Age : 37
Местолокација : сегде само дома не

Вратете се на почетокот Go down

Вашите предлози тука Empty Re: Вашите предлози тука

Пишување by Ficmkd Вто Мај 12 2009, 14:39

Јас мислам дека ова лево што се многу важно, Latest topics, форум за почетници, и Crap like that да се тргне а тоа десно да се префрли лево зошто не верувам дека овие лево ги користи некој >.<
Ficmkd
Ficmkd
Ѕвероштина
Ѕвероштина

Број на мислења : 391
Join date : 2009-05-05
Age : 32
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Вашите предлози тука Empty Re: Вашите предлози тука

Пишување by Vampo Вто Мај 12 2009, 16:04

исто така и четбоксот мислам дека е непотребен сите имаат мсн и слично, доле може да се префрлат работи како Статистики, кој е онлајн, топ постер итн
Vampo
Vampo
Admin CEO
Admin CEO

Број на мислења : 334
Join date : 2009-05-05
Age : 37
Местолокација : сегде само дома не

Вратете се на почетокот Go down

Вашите предлози тука Empty Re: Вашите предлози тука

Пишување by Ficmkd Сре Мај 13 2009, 00:36

И тоа бедното што не се гаси кога ќе го отвориш форумот... Многу нервира.... и многу глупо изгледа за тие што сакаат да се логираат.... Иначе пак логирањето е комплицирано (за нубови Very Happy)
Ficmkd
Ficmkd
Ѕвероштина
Ѕвероштина

Број на мислења : 391
Join date : 2009-05-05
Age : 32
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Вашите предлози тука Empty Re: Вашите предлози тука

Пишување by fraerce Сре Мај 13 2009, 10:04

Морам да ве искритикувам, имате проблем со ставањето на аватарот. Аватарот ми го стави манакенче бидејки преку профилот за член не сака
fraerce
fraerce
форум newbie
форум newbie

Број на мислења : 164
Join date : 2009-05-13
Age : 36
Местолокација : Во Жолто Комбе

Вратете се на почетокот Go down

Вашите предлози тука Empty Re: Вашите предлози тука

Пишување by fraerce Сре Мај 13 2009, 10:26

Како да аплодирам слика на кометар ???
fraerce
fraerce
форум newbie
форум newbie

Број на мислења : 164
Join date : 2009-05-13
Age : 36
Местолокација : Во Жолто Комбе

Вратете се на почетокот Go down

Вашите предлози тука Empty Re: Вашите предлози тука

Пишување by Vampo Сре Мај 13 2009, 13:38

па сеа зависи каде ти е сликата...Ако ти е во ПЦ треба прво да ја хостираш на некоја страна како http://imageshack.us/ и ја аплоудуваш, и кога ке заврши уплоадирањето ке ти даде директен линк до сликата.Ако сакаш да ставиш слика од некој сајт кај што пишува тука IMAGE во тулбарот (кај шо има болд, италикс, ундерлинед, квотирање, код) го пастираш линкот од сликата и имаш слика на форум.Пробај ако има нешто нејасно слободно прашај
Vampo
Vampo
Admin CEO
Admin CEO

Број на мислења : 334
Join date : 2009-05-05
Age : 37
Местолокација : сегде само дома не

Вратете се на почетокот Go down

Вашите предлози тука Empty Re: Вашите предлози тука

Пишување by Vampo Сре Мај 13 2009, 13:59

а иначе за аватарот треба да биде помала од 200 пиксели височина и 150 ширина и да не биде поголема од 64 kb
Vampo
Vampo
Admin CEO
Admin CEO

Број на мислења : 334
Join date : 2009-05-05
Age : 37
Местолокација : сегде само дома не

Вратете се на почетокот Go down

Вашите предлози тука Empty Re: Вашите предлози тука

Пишување by Admin Сре Мај 13 2009, 16:45

нема врска ако се става од пс да мора да се уплоадра па после да ја ставиш!!!

запазете само на големината на сликата!!!
Admin
Admin
Администратор
Администратор

Број на мислења : 198
Join date : 2009-04-25
Age : 33
Местолокација : Skopje

https://pukanki.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вашите предлози тука Empty Re: Вашите предлози тука

Пишување by Vampo Сре Мај 13 2009, 22:45

не не не зборам за аватарот да се уплоадира па да стави....ако сака да вметне слика во пост како пример ова Вашите предлози тука 52

а за аватар немора уплоад си има BROWSE!!
Vampo
Vampo
Admin CEO
Admin CEO

Број на мислења : 334
Join date : 2009-05-05
Age : 37
Местолокација : сегде само дома не

Вратете се на почетокот Go down

Вашите предлози тука Empty Re: Вашите предлози тука

Пишување by Ficmkd Сре Мај 13 2009, 23:38

ЛУЃЕ!!! не забегувајте од темата... Што да праиме со тоа глупото што се појавува и не се гаси " Добредојдовте ај сега најавете се " CRAP мислам дека е сосема непотребно и само нервира... и плус глупо изглеа
Ficmkd
Ficmkd
Ѕвероштина
Ѕвероштина

Број на мислења : 391
Join date : 2009-05-05
Age : 32
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Вашите предлози тука Empty Re: Вашите предлози тука

Пишување by Maja Сре Мај 13 2009, 23:45

кое Фико кажи не се нервирај јас ке сменам што треба ок ? Smile
Maja
Maja
златото на Vampo
златото на Vampo

Број на мислења : 271
Join date : 2009-05-05
Age : 37
Местолокација : дома :)

Вратете се на почетокот Go down

Вашите предлози тука Empty Re: Вашите предлози тука

Пишување by Admin Чет Мај 14 2009, 01:25

Maja напиша:кое Фико кажи не се нервирај јас ке сменам што треба ок ? Smile

хаха
Admin
Admin
Администратор
Администратор

Број на мислења : 198
Join date : 2009-04-25
Age : 33
Местолокација : Skopje

https://pukanki.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вашите предлози тука Empty Re: Вашите предлози тука

Пишување by Admin Чет Мај 14 2009, 01:26

Ficmkd напиша:ЛУЃЕ!!! не забегувајте од темата... Што да праиме со тоа глупото што се појавува и не се гаси " Добредојдовте ај сега најавете се " CRAP мислам дека е сосема непотребно и само нервира... и плус глупо изглеа

ќе видам како ке биде!!!!
Admin
Admin
Администратор
Администратор

Број на мислења : 198
Join date : 2009-04-25
Age : 33
Местолокација : Skopje

https://pukanki.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вашите предлози тука Empty Re: Вашите предлози тука

Пишување by Veter Пет Мај 15 2009, 13:20

moze goli picki da stavite

Veter
дебитант
дебитант

Број на мислења : 15
Join date : 2009-05-14

Вратете се на почетокот Go down

Вашите предлози тука Empty Re: Вашите предлози тука

Пишување by Vampo Пет Мај 15 2009, 13:22

Ветер со македонска поддршка пишуај!
Vampo
Vampo
Admin CEO
Admin CEO

Број на мислења : 334
Join date : 2009-05-05
Age : 37
Местолокација : сегде само дома не

Вратете се на почетокот Go down

Вашите предлози тука Empty Re: Вашите предлози тука

Пишување by Manakence_SK Саб Мај 16 2009, 14:50

Дечки зашто и кога ми е исклучено на форимот, да не ми стигаат пораки на маил, за секој пост, реплика, или нова тема, повторни ми стигаат :S:S:S
Manakence_SK
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 34
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Вашите предлози тука Empty Re: Вашите предлози тука

Пишување by Admin Саб Мај 16 2009, 17:45

па стисни имаш тука да престанеш да ја набљудуваш темата
Admin
Admin
Администратор
Администратор

Број на мислења : 198
Join date : 2009-04-25
Age : 33
Местолокација : Skopje

https://pukanki.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вашите предлози тука Empty Re: Вашите предлози тука

Пишување by Manakence_SK Пет Мај 22 2009, 16:01

Отворен е нов форум, боречки клуб, кој сака да се кара, да си префрла, нека биде во тој дел барем Very Happy
Manakence_SK
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 34
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Вашите предлози тука Empty Re: Вашите предлози тука

Пишување by Vampo Чет Јун 04 2009, 12:55

Денес ставив нов форум Канта и таму ќе идат сите топици и постови што немаат врска вреѓаат некого или пак се заклучени
Vampo
Vampo
Admin CEO
Admin CEO

Број на мислења : 334
Join date : 2009-05-05
Age : 37
Местолокација : сегде само дома не

Вратете се на почетокот Go down

Вашите предлози тука Empty Re: Вашите предлози тука

Пишување by Manakence_SK Чет Јун 04 2009, 12:58

За топиците и за постовите сто немаат врска ок е тоа, ама за тоа ако вреѓаат може да идат во боречки ринг одма
Manakence_SK
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 34
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Вашите предлози тука Empty Re: Вашите предлози тука

Пишување by Vampo Чет Јун 04 2009, 13:18

сакав да кажам дека сите непотребни теми и постови у канта Smile а под тоа вреѓаат мислев некои ептен хардкор пораки да не давам примери сеа Smile
Vampo
Vampo
Admin CEO
Admin CEO

Број на мислења : 334
Join date : 2009-05-05
Age : 37
Местолокација : сегде само дома не

Вратете се на почетокот Go down

Вашите предлози тука Empty Re: Вашите предлози тука

Пишување by Vampo Сре Јун 10 2009, 01:28

Имам предлог....Темите Љубов и Секс да ги стаиме у една тема да се вика Љубов & Секс пошо мислам дека едното произлегува од другото али не секад.Пример ко да иаме тема Кошарка а друга тема Баскет... Smile се разбираме нели
Vampo
Vampo
Admin CEO
Admin CEO

Број на мислења : 334
Join date : 2009-05-05
Age : 37
Местолокација : сегде само дома не

Вратете се на почетокот Go down

Вашите предлози тука Empty Re: Вашите предлози тука

Пишување by Vampo Чет Јун 11 2009, 12:21

што мислите за предлогот?
Vampo
Vampo
Admin CEO
Admin CEO

Број на мислења : 334
Join date : 2009-05-05
Age : 37
Местолокација : сегде само дома не

Вратете се на почетокот Go down

Вашите предлози тука Empty Re: Вашите предлози тука

Пишување by Manakence_SK Чет Јун 11 2009, 12:35

Јас се согласувам, зашто да не, ќе пробаме, па ако не чини ке го вратиме Very Happy
Manakence_SK
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 34
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Вашите предлози тука Empty Re: Вашите предлози тука

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот