Пуканки


Join the forum, it's quick and easy

Пуканки
Пуканки
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Влез

Си ја заворавив лозинката!

Latest topics
» Ми треба совет околу телефон
10 совети за урнебесен секс EmptyПет Јун 08 2012, 11:59 by Kokta

» Купување од САД
10 совети за урнебесен секс EmptyЧет Дек 15 2011, 00:51 by Tapco

» итно
10 совети за урнебесен секс EmptyНед Јан 10 2010, 02:14 by Kokta

» Денес станав у...
10 совети за урнебесен секс EmptyНед Ное 15 2009, 02:30 by Manakence_SK

» Добродојдовте повелете претставете се!!!!
10 совети за урнебесен секс EmptyСаб Окт 10 2009, 20:02 by S@T@

» Александре Пато потпиша за Лондонскиот гигант Челзи
10 совети за урнебесен секс EmptyСаб Окт 10 2009, 20:01 by S@T@

» Преку Смајли Покажете Како Сте Моментално Расположени
10 совети за урнебесен секс EmptyСаб Окт 03 2009, 14:55 by Vampo

» Што се според вас ПАПУЧАРИ
10 совети за урнебесен секс EmptyСаб Окт 03 2009, 01:30 by Manakence_SK

» Hardware и све во врска со него
10 совети за урнебесен секс EmptyСаб Окт 03 2009, 01:09 by RIC77

» Прашања, совети, проблеми околу и во врска со автомобилите!!
10 совети за урнебесен секс EmptyСаб Окт 03 2009, 01:07 by RIC77

» Новото Поскапување на горивото
10 совети за урнебесен секс EmptyПет Окт 02 2009, 22:25 by RIC77

» Најинтересни вицови :))
10 совети за урнебесен секс EmptyПет Окт 02 2009, 17:42 by Manakence_SK

» Совети и трикови за вашиот компјутер
10 совети за урнебесен секс EmptyПет Окт 02 2009, 02:51 by RIC77

» Интересни Слики
10 совети за урнебесен секс EmptyЧет Окт 01 2009, 22:08 by Kokta

» Последна Примена Порака
10 совети за урнебесен секс EmptyВто Aвг 04 2009, 10:10 by Mihe-Iron Maiden

» продолжи ја реченицата
10 совети за урнебесен секс EmptyНед Jул 19 2009, 20:34 by Ficmkd

» Што јадам/пијам сега кога седам на компјутер
10 совети за урнебесен секс EmptyПет Jул 17 2009, 12:21 by Mihe-Iron Maiden

» Текстови од вашите најдобри песни
10 совети за урнебесен секс EmptyПон Jул 13 2009, 23:10 by Mihe-Iron Maiden

» Клипови
10 совети за урнебесен секс EmptyНед Jул 12 2009, 15:26 by Maja

» На Буквата, на буквата ..
10 совети за урнебесен секс EmptyНед Jул 12 2009, 12:18 by Ficmkd

Top posters
Manakence_SK (666)
10 совети за урнебесен секс I_vote_lcap10 совети за урнебесен секс I_voting_bar10 совети за урнебесен секс I_vote_rcap 
Ficmkd (391)
10 совети за урнебесен секс I_vote_lcap10 совети за урнебесен секс I_voting_bar10 совети за урнебесен секс I_vote_rcap 
Vampo (334)
10 совети за урнебесен секс I_vote_lcap10 совети за урнебесен секс I_voting_bar10 совети за урнебесен секс I_vote_rcap 
Maja (271)
10 совети за урнебесен секс I_vote_lcap10 совети за урнебесен секс I_voting_bar10 совети за урнебесен секс I_vote_rcap 
Admin (198)
10 совети за урнебесен секс I_vote_lcap10 совети за урнебесен секс I_voting_bar10 совети за урнебесен секс I_vote_rcap 
Mihe-Iron Maiden (197)
10 совети за урнебесен секс I_vote_lcap10 совети за урнебесен секс I_voting_bar10 совети за урнебесен секс I_vote_rcap 
fraerce (164)
10 совети за урнебесен секс I_vote_lcap10 совети за урнебесен секс I_voting_bar10 совети за урнебесен секс I_vote_rcap 
Dekoman (79)
10 совети за урнебесен секс I_vote_lcap10 совети за урнебесен секс I_voting_bar10 совети за урнебесен секс I_vote_rcap 
NenoDimovski (26)
10 совети за урнебесен секс I_vote_lcap10 совети за урнебесен секс I_voting_bar10 совети за урнебесен секс I_vote_rcap 
Djigi (22)
10 совети за урнебесен секс I_vote_lcap10 совети за урнебесен секс I_voting_bar10 совети за урнебесен секс I_vote_rcap 


10 совети за урнебесен секс

Go down

10 совети за урнебесен секс Empty 10 совети за урнебесен секс

Пишување by Manakence_SK Пон Јун 15 2009, 18:56

Животот со еден партнер може да стане досаден. Постепено ќе стане рутина, но со некои промени во сексуалниот живот повторно може да стане возбудлив. Проверете кои од овие десет совети може повторно да го запалат оганот.


Малку е многу

Понекогаш е добро да се вратите на основите, односно да се сконцентрирате на една работа. Зошто не би пробале да го достигнете врвот со бакнување и милување, наместо со однос. Нова работа на која никогаш не би ви текнало.

Без долна облека под редовната гардероба

Повикајте ја на вечера и замолете ја долната облека да ја остави дома. Вашата тајна вечера дополнително ќе ја зголеми еротиката. А десертот, се знае...

Имајте афера

...еден со друг. Изнајмете хотелска соба под лажни имиња, односно преправајте се дека прв пат се запознавате. Ова искуство може многу да ви се допадне.

Бидете гласни


Секогаш кога имате секс на партнерот давајте му до знаење колку сте возбудени. Ако сакате да дишете силно од возбуда, бидете сигурен дека и на неа тоа ќе и се допадне.

Земи ме!

Менувајте ги улогите со цел да бидете препуштени на милост и немилост еден на друг. За тоа не треба врзување или камшик: Ништо не е повозбудливо од тоа да и се препуштите на жена на која и верувате, да прави буквално што сака со вас. Да бидете нејзина секс играчка.

Како се викаш?

Правете се дека тукушто сте се запознале. Запознајте се на предходно договорена локација, во бар или ресторан, книжара или автобус. Одглумете случајна средба. Најпрвин разменувајте срамежливи погледи, како прв пат да се гледате, потоа запознајте се и дружењето сигурно ќе биде незаборавно.

Коментирајте за време на разговорот

Кажете си што би сакале да си направите еден на друг, односно секоја постапка коментирајте ја детално. Тоа на вашата еротска сеанса може да внесе дополнителна возбуда, односно отуѓеност која ќе ви даде чувство на воајеризан или глумење еротски филм.

Неделен секс

Одредите си една недела во месецот кога секој ден по два пати ќе мора да имате секс. По желба може да се договорите за дополнителни правила, како на пример, истата поза да не смеете да ја употребите два пати или само по еднаш да може да имате секс во иста просторија или соба. На крајот на неделата да мора да имате секс во вентилациски отвор.

Парични казни


Казните може да бидат голем афродизијак и да внесат голема возбуда во љубовната игра. На пример доколку играте монопол и таа застане на вашиот аеродром, паричната казна заменете ја за орален секс.

Дотерајте се


Дали ви текнува порано колку време сте одвојувале за да изгледате привлечно? Доколку и двајцата се трудите да изгледате убаво и секси, ќе имате помалку проблеми кога ќе скокнете во кревет.

Избор:www.tocka.com.mk
Manakence_SK
Manakence_SK
Администратор
Администратор

Број на мислења : 666
Join date : 2009-05-03
Age : 35
Местолокација : Tuka Nekade

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот